Projektuję responsywne strony internetowe Lublin

Strona responsywna to strona www która dopasowuje się rozmiarami do urządzenia na ekranie którego się wyświetla - komputera PC, laptopa, tabletu i smartfonu. Skalowane są obrazki - litery pozostają tej samej wielkości co poprawia czytelność, funkcjonalność i komfort korzystania na urządzeniach mobilnych.
Strona www responsywna wspiera technologie dotykową - wyposażona jest m.in w specjalne menu na urządzenia mobilne.

Czytaj dalej - responsywne strony www Lublin, Warszawa

Na prowincji - pizza na telefon

WA-WA Piaskowanie, szkiełkowanie

Cukiernia Delicja Lublin

Obwodnica Nałęczowaw BIP Nałęczowa pojawiła się informacja o obwodnicy Nałęczowa z datą publikacji 16 grudnia.

Byłem trochę zdziwiony bo jeszcze dwa dni temu - a dziś mamy 23 - rozmawiając z Przewodniczącym Rady Jackiem Wilkiem pytałem co dalej z obwodnicą. Jacek nie miał wtedy żadnych wiadomości na ten temat - a było to już po publikacji materiału na BIP Nałęczów. Dziś zadzwoniłem do niego i był zdziwiony faktem publikacji tych materiałów.

Wariant I obwodnicy - chyba najbardziej prawdopodobny przecina dolinę miedzy Antopolem i Mazurowem prawie dokładnie w połowie długości.


W wakacje umówiłem się na spotkanie z p. Burmistrzem Andrzejem Ćwiekiem bo chciałem zobaczyć materiały dotyczące rewitalizacji parku. Wcześniej przez rok pytałem kilku Radnych Nałęczowa i Przewodniczącego Jacka Wilka co wiedzą o tej tajemniczej inwestycji. Niezmiennie słyszałem że Burmistrz nie chce im pokazać co jest projektowane.

W czasie jednej z dyskusji o planach zagospodarowania Nałęczowa prosiłem o wgląd do tych planów. Burmistrz zgodził się i powiedział mi także że żaden z Radnych ani Przewodniczący Rady Jacek Wilk nigdy nie pytali o tę inwestycję.

W czasie spotkania na którym p. Burmistrz Andrzej Ćwiek i Artur Rumiński pokazali mi plany rewitalizacji parku, zapytałem także o obwodnicę i podzieliłem się moimi wątpliwościami czy jej przebieg, a dokładnie przecięcie doliny takie jak na planie poniżej jest dobre. Taki przebieg pokazywałem wcześniej m.in na facebooku i na Nałęczów.Net i uważam że zniszczy on przepiękną dolinę. Pan Burmistrz przekonywał mnie wtedy że nie ma mowy o takim przebiegu a obwodnica będzie przebiegać przez lasek i wzniesienie bezpośrednio za stawami w Antopolu i nie będzie przecinać doliny.


Dziś widzę że wygląda to inaczej i nie wiem co o tym sądzić

Dziś rozmawiałem z kilkoma osobami które od razu zwróciły uwagę na termin publikacji - 16 grudnia. To termin wybrany specjalnie żeby utrudnić wniesienie jakichkolwiek sprzeciwów.

Na czerwono zaznaczyłem lokalizację o jakiej informował mnie p. Burmistrz w wakacje. Także zła, choć w pierwszej chwili przyznałem rację Burmistrzowi.


Jest jeszcze alternatywny projekt społeczny przebiegu obwodnicy, ale wszelkie inicjatywy mieszkańców są blokowane przez Burmistrza. Uważam że obwodnica w obecnej formie przebiega zbyt blisko Nałęczowa. Wygląda jakby najważniejszy był interes Nałęczowianki a nie mieszkańców Cynkowa - spokojna, urokliwa cześć Nałęczowa zostanie przecięta w połowie.

Po mojej rozmowie z p. Burmistrzem rozmawiałem z kilkoma Radnymi i na słowa Burmistrza że żaden radny nigdy nie interesował się planami parku reagowali z rozbawieniem. Po wakacjach postanowili ostrzej poprosić o wgląd do tego dostępnego dla wszystkich dokumentu, ale Burmistrz najwyraźniej ponownie postanowił go utajnić bo dopiero w ostatnim czasie na jakieś komisji zobaczyło go kilku Radnych - taką informację dostałem od Przewodniczącego Rady który nie miał szczęści być w tej grupie.

Projekt Parku który nie był konsultowany z mieszkańcami Nałęczowa, a w przekonaniu p. Burmistrza był tak genialny że powinien dostać całe przeznaczone na ten cel dofinansowanie na teren województwa lubelskiego - 13 mln złotych - ostatecznie zajął zaszczytne 7 miejsce na 7 złożonych projektów.

Jak to mówi jeden z moich znajomych - Radny obecnej kadencji - Radni są potrzebni Burmistrzowi tylko po to żeby miał na kogo zrzucić winę w razie wpadki.

W Nałęczowie zwyczajnie brak dyskusji nad sprawami które dotyczą nas wszystkich.

W następnym roku zamierzam jeszcze kilka razy wybrać się do dolinki między Mazurowem i Cynkowem i mieszkańcom Nałęczowa także polecam to miejsce zanim zostanie zniszczone.

Dla zainteresowanych link do BIP
https://umnaleczow.bip.lubelskie.pl/index.php?id=84&p1=szczegoly&p2=1117781

Oryginalny plan
https://umnaleczow.bip.lubelskie.pl/upload/pliki//0.1_Plan_orientacyjny_Aneks_RDO

Jest jeszcze inna opcja o której pisałem kiedyś i o której czasem dyskutowałem ze znajomymi - nie mój pomysł i sam przeczytałem o tym kiedyś na facebooku. Dlaczego nie zapoczątkować obwodnicy tuż przed Nałęczowianką, jeśli już ma iść przez Cynków. Nie musiałaby powstawać na Cynkowie zjazdy dla TIRów i oszczędzony byłby Mazurów. To rozwiązanie na niebiesko na poniższej mapce.

 Jeszcze inna kwestia jak cały ten projekt będzie zrealizowany i jaki będzie jego wpływ na środowisko. Uważam że najlepszy jest, nieprezentowany tu projekt społeczny, chociaż z pewnymi poprawkami.

Najgorsze jednak w tym wszystkim że projekt powstawał w tajemnicy, bez konsultacji z mieszkańcami tych części Nałęczowa przez które obwodnica ma przebiegać. Pierwsze spotkania w tej sprawie odbyły się w poprzednim roku, po protestach na Cynkowi i Strzelcach. Wcześniej nie było jakichkolwiek dyskusji na ten temat.

 strony www Lublin

 

Obwodnica Nałęczowa

 

Losowe artykuły

Nałęczowski cmentarz

Nałęczów - nałęczowski cmentarzNałęczowski cmentarz przed 1 listopada. Fotki z 28 i 31 października.

Więcej…

Zima w Nałęczowie

Nałęczów - WąwozyPoprzedni weekend w Nałęczowie zapowiadał raczej zbliżającą się wiosnę. Pogoda sprawiła jednak psikusa i mamy zimę :). Dziś nałęczowskie wąwozy.

Więcej…

Losowe artykuły

Nałęczowska szopka 2006

Szopka w parku i na wysepce. Zimy nie widać, a bez niej Święta nie całkiem świąteczne były.

Więcej…

Polska złota jesień w parku

Nałęczów - park zdrojowyW nałęczowskim parku króluje polska złota jesień. Park w Nałęczowie 2010

Więcej…