Udostępnianie fotografii z Nałęczów.Net

1. Fotografie ze strony www.naleczow.net - których jestem autorem udostępniane są bezpłatnie instytucjom które wcześniej uzyskały na to zgodę. Warunkiem jest pobranie ich ze strony we własnym zakresie co nie powinno być problemem. J Wydawnictwa i portale które wcześniej uzyskały zgodę na wielokrotne wykorzystywanie fotografii mojego autorstwa w celach informacyjnych lub promocji Nałęczowa nie muszą prosić o taką zgodę za każdym razem.

2. Fotografie w pełnej rozdzielczości nie są udostępniane. Wynika to niestety z braku czasu. Jedynym wyjątkiem są organizatorzy imprez które są na fotografiach - jednak pod warunkiem że Nałęczów.Net znalazł się na materiałach promocyjnych jako patronat medialny.

Na prowincji - pizza na telefon

WA-WA Piaskowanie, szkiełkowanie

Zajazd Jan w Nałęczowie

Cukiernia Delicja Lublin

Obwodnica Nałęczowaw BIP Nałęczowa pojawiła się informacja o obwodnicy Nałęczowa z datą publikacji 16 grudnia.

Byłem trochę zdziwiony bo jeszcze dwa dni temu - a dziś mamy 23 - rozmawiając z Przewodniczącym Rady Jackiem Wilkiem pytałem co dalej z obwodnicą. Jacek nie miał wtedy żadnych wiadomości na ten temat - a było to już po publikacji materiału na BIP Nałęczów. Dziś zadzwoniłem do niego i był zdziwiony faktem publikacji tych materiałów.

Wariant I obwodnicy - chyba najbardziej prawdopodobny przecina dolinę miedzy Antopolem i Mazurowem prawie dokładnie w połowie długości.


W wakacje umówiłem się na spotkanie z p. Burmistrzem Andrzejem Ćwiekiem bo chciałem zobaczyć materiały dotyczące rewitalizacji parku. Wcześniej przez rok pytałem kilku Radnych Nałęczowa i Przewodniczącego Jacka Wilka co wiedzą o tej tajemniczej inwestycji. Niezmiennie słyszałem że Burmistrz nie chce im pokazać co jest projektowane.

W czasie jednej z dyskusji o planach zagospodarowania Nałęczowa prosiłem o wgląd do tych planów. Burmistrz zgodził się i powiedział mi także że żaden z Radnych ani Przewodniczący Rady Jacek Wilk nigdy nie pytali o tę inwestycję.

W czasie spotkania na którym p. Burmistrz Andrzej Ćwiek i Artur Rumiński pokazali mi plany rewitalizacji parku, zapytałem także o obwodnicę i podzieliłem się moimi wątpliwościami czy jej przebieg, a dokładnie przecięcie doliny takie jak na planie poniżej jest dobre. Taki przebieg pokazywałem wcześniej m.in na facebooku i na Nałęczów.Net i uważam że zniszczy on przepiękną dolinę. Pan Burmistrz przekonywał mnie wtedy że nie ma mowy o takim przebiegu a obwodnica będzie przebiegać przez lasek i wzniesienie bezpośrednio za stawami w Antopolu i nie będzie przecinać doliny.


Dziś widzę że wygląda to inaczej i nie wiem co o tym sądzić

Dziś rozmawiałem z kilkoma osobami które od razu zwróciły uwagę na termin publikacji - 16 grudnia. To termin wybrany specjalnie żeby utrudnić wniesienie jakichkolwiek sprzeciwów.

Na czerwono zaznaczyłem lokalizację o jakiej informował mnie p. Burmistrz w wakacje. Także zła, choć w pierwszej chwili przyznałem rację Burmistrzowi.


Jest jeszcze alternatywny projekt społeczny przebiegu obwodnicy, ale wszelkie inicjatywy mieszkańców są blokowane przez Burmistrza. Uważam że obwodnica w obecnej formie przebiega zbyt blisko Nałęczowa. Wygląda jakby najważniejszy był interes Nałęczowianki a nie mieszkańców Cynkowa - spokojna, urokliwa cześć Nałęczowa zostanie przecięta w połowie.

Po mojej rozmowie z p. Burmistrzem rozmawiałem z kilkoma Radnymi i na słowa Burmistrza że żaden radny nigdy nie interesował się planami parku reagowali z rozbawieniem. Po wakacjach postanowili ostrzej poprosić o wgląd do tego dostępnego dla wszystkich dokumentu, ale Burmistrz najwyraźniej ponownie postanowił go utajnić bo dopiero w ostatnim czasie na jakieś komisji zobaczyło go kilku Radnych - taką informację dostałem od Przewodniczącego Rady który nie miał szczęści być w tej grupie.

Projekt Parku który nie był konsultowany z mieszkańcami Nałęczowa, a w przekonaniu p. Burmistrza był tak genialny że powinien dostać całe przeznaczone na ten cel dofinansowanie na teren województwa lubelskiego - 13 mln złotych - ostatecznie zajął zaszczytne 7 miejsce na 7 złożonych projektów.

Jak to mówi jeden z moich znajomych - Radny obecnej kadencji - Radni są potrzebni Burmistrzowi tylko po to żeby miał na kogo zrzucić winę w razie wpadki.

W Nałęczowie zwyczajnie brak dyskusji nad sprawami które dotyczą nas wszystkich.

W następnym roku zamierzam jeszcze kilka razy wybrać się do dolinki między Mazurowem i Cynkowem i mieszkańcom Nałęczowa także polecam to miejsce zanim zostanie zniszczone.

Dla zainteresowanych link do BIP
https://umnaleczow.bip.lubelskie.pl/index.php?id=84&p1=szczegoly&p2=1117781

Oryginalny plan
https://umnaleczow.bip.lubelskie.pl/upload/pliki//0.1_Plan_orientacyjny_Aneks_RDO

Jest jeszcze inna opcja o której pisałem kiedyś i o której czasem dyskutowałem ze znajomymi - nie mój pomysł i sam przeczytałem o tym kiedyś na facebooku. Dlaczego nie zapoczątkować obwodnicy tuż przed Nałęczowianką, jeśli już ma iść przez Cynków. Nie musiałaby powstawać na Cynkowie zjazdy dla TIRów i oszczędzony byłby Mazurów. To rozwiązanie na niebiesko na poniższej mapce.

 Jeszcze inna kwestia jak cały ten projekt będzie zrealizowany i jaki będzie jego wpływ na środowisko. Uważam że najlepszy jest, nieprezentowany tu projekt społeczny, chociaż z pewnymi poprawkami.

Najgorsze jednak w tym wszystkim że projekt powstawał w tajemnicy, bez konsultacji z mieszkańcami tych części Nałęczowa przez które obwodnica ma przebiegać. Pierwsze spotkania w tej sprawie odbyły się w poprzednim roku, po protestach na Cynkowi i Strzelcach. Wcześniej nie było jakichkolwiek dyskusji na ten temat.

 strony www Lublin

 

Obwodnica Nałęczowa

 

Losowe artykuły

Nabór do szkoły muzycznej

Nałęczów - zapisy kandydatów do szkoły muzycznejPrywatna Szkoła Muzyczna I stopnia im. Ignacego Paderewskiego w Nałęczowie ogłasza zapisy kandydatów do klas pierwszych

Więcej…

PLSP Nałęczów fotki Marka Górniaka cz.2

PLSP NałęczówFotografie zebrane przez Marka Górniaka wśród absolwentów PLSP Nałęczów.

Więcej…

Losowe artykuły

Kronika OSP Nałęczów t1 cz.2

Kronika Ochotniczej Straży Pożarnej w Nałęczowie tom pierwszy cz.1Kronika Ochotniczej Straży Pożarnej w Nałęczowie tom pierwszy cz.2

Więcej…

Kronika - V lat w plastyku

Liceum Plastyczne Nałęczówczyli kronika pewnej zwariowanej klasy z nałęczowskiego PLSP.

Więcej…