Udostępnianie fotografii z Nałęczów.Net

1. Fotografie ze strony www.naleczow.net - których jestem autorem udostępniane są bezpłatnie instytucjom które wcześniej uzyskały na to zgodę. Warunkiem jest pobranie ich ze strony we własnym zakresie co nie powinno być problemem. J Wydawnictwa i portale które wcześniej uzyskały zgodę na wielokrotne wykorzystywanie fotografii mojego autorstwa w celach informacyjnych lub promocji Nałęczowa nie muszą prosić o taką zgodę za każdym razem.

2. Fotografie w pełnej rozdzielczości nie są udostępniane. Wynika to niestety z braku czasu. Jedynym wyjątkiem są organizatorzy imprez które są na fotografiach - jednak pod warunkiem że Nałęczów.Net znalazł się na materiałach promocyjnych jako patronat medialny.

Hardworkes loty balonem

Na prowincji - pizza na telefon

Cukiernia Delicja Lublin

Sprzątanie świataw w NałęczowieRaz w roku to u nas zdecydowanie za mało :)

Nałęczów od wielu lat pozostaje miasteczkiem bardzo brudnym. Codziennie sprzątany jest skwer - ale im dalej od niego tym sytuacje coraz gorsza. Dużym problemem są śmieci w lasach - leżą latami - np. leśna droga na Choiny. W tym momencie wiele śmieci w lasach i przy drogach już przykryła zieleń więc problem znikł ... do wiosny. Droga z Lublina do Nałęczowa - odcinek od skrzyżowania na Wojciechów - wjazd do Nałęczowa jest totalnie zaśmiecony. Co kilka metrów leży pełny asortyment opakowań. Bardzo brudna jest ulica Polna i jej otoczenie - tu nie sprzątano.

Ja dzisiaj nie sprzątałem - jak zwykle fociłem. Chociaż przeniosłem kilkaset metrów jakąś metalową konstrukcję starego dziecinnego wózka którą znalazły dziewczyny z Gimnazjum. 

 projektuję responsywne strony www Lublin

Zbiórka jak w poprzednim roku - przed NOK. Ale wielu sprzątających od razu poszło na wcześniej ustalone do sprzątania miejsca. Byłem tylko w kilku miejscach w których sprzątano więc na fotach nie ma wszystkich dla których czysty Nałęczów jest ważny.

Uczniowie Gimnazjum sprzątali w lasku zakładowym, wędkarze - sprzątali Bystrą, strażacy i stowarzyszenie "Jutro Nałęczów" sprzątali tereny przy Bochotniczance.

Niestety w bardzo wielu miejscach, poczynając od podmokłych terenów w dolinie za kościołem, aż do Antopola pozostały biało czerwone taśmy po organizowanym w poprzednim roku "Nocnym łapaniu duchów" imprezie off-road. Dodatkowo sprzątający zauważyli niestety dużą dewastacje terenu na łąkach za kościołem jakie spowodowała ta impreza.

W najbliższym czasie postaram się o jakieś sprawozdanie od organizatorów.

 

 


Losowe artykuły

Nałęczowskie hafty w Ciekotach

„Mikołajkowa” wizyta nałęczowskich pasjonatów twórczości Stefana Żeromskiego„Mikołajkowa” wizyta nałęczowskich pasjonatów twórczości Stefana Żeromskiego w Ciekotach

Więcej…

Wyjdż z cienie pokaż swój talent 2016 cz1

Ikony w NOKKonkurs "Wyjdź z cienia pokaż swój talent" w NOK

Więcej…

Losowe artykuły

2 grudnia - Pomóż Dzieciom

RAJD 4x4 Pomóż Dzieciom przetrwać zimę - w NOK o 13.30 aukcja i część artystyczna

Więcej…

Komiks

Nałęczów- komiksKrótki komiks który narysowałem prawie dokładnie 10 lat temu.

Więcej…