Udostępnianie fotografii z Nałęczów.Net

1. Fotografie ze strony www.naleczow.net - których jestem autorem udostępniane są bezpłatnie instytucjom które wcześniej uzyskały na to zgodę. Warunkiem jest pobranie ich ze strony we własnym zakresie co nie powinno być problemem. Wydawnictwa i portale które wcześniej uzyskały zgodę na wykorzystywanie fotografii mojego autorstwa w celach informacyjnych lub promocji Nałęczowa nie muszą prosić o taką zgodę za każdym razem.

2. Fotografie w pełnej rozdzielczości nie są udostępniane. Wynika to niestety z braku czasu.

3. Fotografie nie mogą być używane w mediach społecznościowych np facebooku

4. Fotografie nie mogą być pobierane i udostępniane na innych stronach w formie całych galerii.

 

Sprzątanie świataw w NałęczowieRaz w roku to u nas zdecydowanie za mało :)

Nałęczów od wielu lat pozostaje miasteczkiem bardzo brudnym. Codziennie sprzątany jest skwer - ale im dalej od niego tym sytuacje coraz gorsza. Dużym problemem są śmieci w lasach - leżą latami - np. leśna droga na Choiny. W tym momencie wiele śmieci w lasach i przy drogach już przykryła zieleń więc problem znikł ... do wiosny. Droga z Lublina do Nałęczowa - odcinek od skrzyżowania na Wojciechów - wjazd do Nałęczowa jest totalnie zaśmiecony. Co kilka metrów leży pełny asortyment opakowań. Bardzo brudna jest ulica Polna i jej otoczenie - tu nie sprzątano.

Ja dzisiaj nie sprzątałem - jak zwykle fociłem. Chociaż przeniosłem kilkaset metrów jakąś metalową konstrukcję starego dziecinnego wózka którą znalazły dziewczyny z Gimnazjum. 

 projektuję responsywne strony www Lublin

Zbiórka jak w poprzednim roku - przed NOK. Ale wielu sprzątających od razu poszło na wcześniej ustalone do sprzątania miejsca. Byłem tylko w kilku miejscach w których sprzątano więc na fotach nie ma wszystkich dla których czysty Nałęczów jest ważny.

Uczniowie Gimnazjum sprzątali w lasku zakładowym, wędkarze - sprzątali Bystrą, strażacy i stowarzyszenie "Jutro Nałęczów" sprzątali tereny przy Bochotniczance.

Niestety w bardzo wielu miejscach, poczynając od podmokłych terenów w dolinie za kościołem, aż do Antopola pozostały biało czerwone taśmy po organizowanym w poprzednim roku "Nocnym łapaniu duchów" imprezie off-road. Dodatkowo sprzątający zauważyli niestety dużą dewastacje terenu na łąkach za kościołem jakie spowodowała ta impreza.

W najbliższym czasie postaram się o jakieś sprawozdanie od organizatorów.

 

 


Losowe artykuły

Obchody Europejskiego Dnia Seniora 2014

Obchody Europejskiego Dnia Seniora 2014 w Nałęczowie16 października 2014 roku Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów świętował Europejski Dzień Seniora.

Więcej…

Reforma w nałęczowskiej oświacie

Nałęczowski EkonomikCzy wiemy, ile Gminę będzie kosztować reforma w nałęczowskiej oświacie?

Więcej…

Losowe artykuły

Majówka z Panem Prusem 2012 - panoramki

Wirtualny spacer po NałęczowieMajówka z Panem Prusem - panoramki wykonane z ręki. 2012 rok

Kronika Z.S. im. Chmielewskiego t.8 cz1

Kronika Zespołu Szkół im. Zygmunta Chmielewskiego w NałęczowieKronika Zespołu Szkół im. Zygmunta Chmielewskiego w Nałęczowie - rok 1987

Więcej…