Udostępnianie fotografii z Nałęczów.Net

1. Fotografie ze strony www.naleczow.net - których jestem autorem udostępniane są bezpłatnie instytucjom które wcześniej uzyskały na to zgodę. Warunkiem jest pobranie ich ze strony we własnym zakresie co nie powinno być problemem. J Wydawnictwa i portale które wcześniej uzyskały zgodę na wielokrotne wykorzystywanie fotografii mojego autorstwa w celach informacyjnych lub promocji Nałęczowa nie muszą prosić o taką zgodę za każdym razem.

2. Fotografie w pełnej rozdzielczości nie są udostępniane. Wynika to niestety z braku czasu. Jedynym wyjątkiem są organizatorzy imprez które są na fotografiach - jednak pod warunkiem że Nałęczów.Net znalazł się na materiałach promocyjnych jako patronat medialny.

Hardworkes loty balonem

Videofilmowanie i fotografia weselna

Zajazd Jan w Nałęczowie

Cukiernia Delicja Lublin

Dwór w SadurkachSesja Rady Miejskiej w Nałęczowie

Na sesje RM nie chodzę bo nie mam czasu ale postanowiłem pokazać jak pracują Radni.

Okazało się że przez 9 lat swojego rządzenia Nałęczowem pan burmistrz nie znalazł chwili że porozmawiać z mieszkańcami wsi przez które przechodzi obwodnica. Mieszkańcy Cynkowa i Strzelec pewnie zdawali sobie sprawę że taka obwodnica ma powstać ale oczekiwali że do takiego spotkania dojdzie.

Powstał więc projekt społecznego plany obwodnicy która przechodzi poza Strzelcami i Cynkowem. Stroną w sporze o obwodnice chce być jedno z nałęczowskich stowarzyszeń - niestety władze miasta robią wszystko żeby do tego nie dopuścić. W tym momencie najbardziej dramatyczna sytuacja może być na Cynkowie - wieś zostanie odcięta od Nałęczowa i cały ruch tirów z Nałęczowianki skierowany zostanie na ogromne skrzyżowanie jakie ma tam powstać. W tym kształcie obwodnica odetnie też nasze uzdrowiskowe miasteczko od pięknych niezniszczonych terenów na wschodzie i północy.

Sesja Rady Miejskiej prowadzona przez przewodniczącego Jacka Willa przebiegała bardzo spokojnie, bo wszystkie niejasności załatwiane są na komisjach.

Przegłosowano m.in przekazanie kolejnych 65 tys na prace związane z obwodnicą.

Burmistrz odpowiedział m.in na pytanie dotyczące prac projektowych nad rewitalizacją parku i lipowej. Na lipowej mają być wycięte drzewa które nie mają koron - cokolwiek to znaczy - i zasadzone na trawnikach krzewy. Charakter lipowej może się więc bardzo zmienić. I nie wiem czy to dobrze. W poprzednim roku po wystawie prof. Kmiecia zadałem burmistrzowi pytanie czy to prawda że zamierza wyciąć wszystkie drzewa na Lipowej - takie słyszałem plotki. Odpowiedział że tak bo dla gminy to koszt tylko 400 tysięcy - całość  2 miliony z dofinansowaniem. Ten pomysł zupełnie mi się nie podoba. Nie wiem jak sprawy wyglądają w tym momencie...

Prace w parku to wycinka 150 drzew - stara informacja z poprzedniego roku, przebudowa tamy, mostku do wysepki, zagospodarowanie źródełka za pijalnią wód, rekonstrukcja leżakowni przy Sanatorium nr1, muszla koncertowa na wysepce, nowe oświetlenie. Całość prac to ok 11 milionów. Problemem jest to że na nasz region w całości na dofinansowanie przeznaczono podobną kwotę. Pan burmistrz jest jednak przekonany o genialności swojego projektu i liczy na pełne dofinansowanie.

W Nałęczowie projekty typu rewitalizacja powstają w głębokiej tajemnicy - nie ma dyskusji. Wszystko jest narzucane odgórnie. Dobro Nałęczowa leży na sercu wielu jego mieszkańcom jednak ich głosy nie są brane pod uwagę.

 

 


 projektuję responsywne strony www Lublin

 


Losowe artykuły

Obwodnica Uzdrowiska Nałęczów - nadzieje i zagrożenia

Tegoroczna kwesta na cmentarzu w Nałęczowie przeznaczona na renowacje Grobu WernickichMiasto i Gmina Nałęczów ze względu na walory przyrodnicze stanowi silny magnes na mapie uzdrowiskowo-zdrowotno-turystycznej Polski i Europy

Więcej…

Wiosenna Wigilia 2015 w Nałęczowie

Nałęczów - wigilia 2015Wigilia przed pałacem Małachowskich w Nałęczowie przygotowana przez Uzdrowisko Nałęczów.

Więcej…

Losowe artykuły

Oświadczenie - PiS Puławy

Nałęczów - KW Prawo i SprawiedliwośćOświadczenie Zarządu Powiatowego PiS Puławy przed II turą wyborów w Nałęczowie

Więcej…

Osiedle Zdrojowe w Nałęczowie

Nałęczów - Osiedle Zdrojowe Już na przełomie maja i czerwca 2014 roku rusza budowa nowego osiedla w Nałęczowie.

Więcej…