Udostępnianie fotografii z Nałęczów.Net

1. Fotografie ze strony www.naleczow.net - których jestem autorem udostępniane są bezpłatnie instytucjom które wcześniej uzyskały na to zgodę. Warunkiem jest pobranie ich ze strony we własnym zakresie co nie powinno być problemem. J Wydawnictwa i portale które wcześniej uzyskały zgodę na wielokrotne wykorzystywanie fotografii mojego autorstwa w celach informacyjnych lub promocji Nałęczowa nie muszą prosić o taką zgodę za każdym razem.

2. Fotografie w pełnej rozdzielczości nie są udostępniane. Wynika to niestety z braku czasu. Jedynym wyjątkiem są organizatorzy imprez które są na fotografiach - jednak pod warunkiem że Nałęczów.Net znalazł się na materiałach promocyjnych jako patronat medialny.

Hardworkes loty balonem

WA-WA Piaskowanie, szkiełkowanie

strony internetowe Lublin

Dwór w SadurkachSesja Rady Miejskiej w Nałęczowie

Na sesje RM nie chodzę bo nie mam czasu ale postanowiłem pokazać jak pracują Radni.

Okazało się że przez 9 lat swojego rządzenia Nałęczowem pan burmistrz nie znalazł chwili że porozmawiać z mieszkańcami wsi przez które przechodzi obwodnica. Mieszkańcy Cynkowa i Strzelec pewnie zdawali sobie sprawę że taka obwodnica ma powstać ale oczekiwali że do takiego spotkania dojdzie.

Powstał więc projekt społecznego plany obwodnicy która przechodzi poza Strzelcami i Cynkowem. Stroną w sporze o obwodnice chce być jedno z nałęczowskich stowarzyszeń - niestety władze miasta robią wszystko żeby do tego nie dopuścić. W tym momencie najbardziej dramatyczna sytuacja może być na Cynkowie - wieś zostanie odcięta od Nałęczowa i cały ruch tirów z Nałęczowianki skierowany zostanie na ogromne skrzyżowanie jakie ma tam powstać. W tym kształcie obwodnica odetnie też nasze uzdrowiskowe miasteczko od pięknych niezniszczonych terenów na wschodzie i północy.

Sesja Rady Miejskiej prowadzona przez przewodniczącego Jacka Willa przebiegała bardzo spokojnie, bo wszystkie niejasności załatwiane są na komisjach.

Przegłosowano m.in przekazanie kolejnych 65 tys na prace związane z obwodnicą.

Burmistrz odpowiedział m.in na pytanie dotyczące prac projektowych nad rewitalizacją parku i lipowej. Na lipowej mają być wycięte drzewa które nie mają koron - cokolwiek to znaczy - i zasadzone na trawnikach krzewy. Charakter lipowej może się więc bardzo zmienić. I nie wiem czy to dobrze. W poprzednim roku po wystawie prof. Kmiecia zadałem burmistrzowi pytanie czy to prawda że zamierza wyciąć wszystkie drzewa na Lipowej - takie słyszałem plotki. Odpowiedział że tak bo dla gminy to koszt tylko 400 tysięcy - całość  2 miliony z dofinansowaniem. Ten pomysł zupełnie mi się nie podoba. Nie wiem jak sprawy wyglądają w tym momencie...

Prace w parku to wycinka 150 drzew - stara informacja z poprzedniego roku, przebudowa tamy, mostku do wysepki, zagospodarowanie źródełka za pijalnią wód, rekonstrukcja leżakowni przy Sanatorium nr1, muszla koncertowa na wysepce, nowe oświetlenie. Całość prac to ok 11 milionów. Problemem jest to że na nasz region w całości na dofinansowanie przeznaczono podobną kwotę. Pan burmistrz jest jednak przekonany o genialności swojego projektu i liczy na pełne dofinansowanie.

W Nałęczowie projekty typu rewitalizacja powstają w głębokiej tajemnicy - nie ma dyskusji. Wszystko jest narzucane odgórnie. Dobro Nałęczowa leży na sercu wielu jego mieszkańcom jednak ich głosy nie są brane pod uwagę.

 

 


 projektuję responsywne strony www Lublin

 


Losowe artykuły

Sezon questowy 2016 w Nałęczowie rozpoczęty

Nałęczów questSłoneczna, kwietniowa pogoda w Nałęczowie i jego okolicach skłoniła uczniów renomowanego Liceum im. Królowej Jadwigi w Lublinie do zainteresowania się modnym rodzajem uprawiania turystyki – questingiem.

Więcej…

Pokazy strażackie - Nałęczów 2007rok

Ochotnicza Straż Pożarna w NałęczowiePokazy nałęczowskich strażaków w parku, przed starymi łazienkami

Więcej…

Losowe artykuły

LP aukcja 2012

Liceum Plastyczne NałęczówAkcja prac uczniów na corocznej aukcji w Liceum Plastycznym w Nałęczowie.

Więcej…

Kronika NOK t.3 cz.2

Kronika Nałęczowskiego Ośrodka KulturyKronika Nałęczowskiego Ośrodka Kultury z 1979 roku.

Więcej…