Udostępnianie fotografii z Nałęczów.Net

1. Fotografie ze strony www.naleczow.net - których jestem autorem udostępniane są bezpłatnie instytucjom które wcześniej uzyskały na to zgodę. Warunkiem jest pobranie ich ze strony we własnym zakresie co nie powinno być problemem. J Wydawnictwa i portale które wcześniej uzyskały zgodę na wielokrotne wykorzystywanie fotografii mojego autorstwa w celach informacyjnych lub promocji Nałęczowa nie muszą prosić o taką zgodę za każdym razem.

2. Fotografie w pełnej rozdzielczości nie są udostępniane. Wynika to niestety z braku czasu. Jedynym wyjątkiem są organizatorzy imprez które są na fotografiach - jednak pod warunkiem że Nałęczów.Net znalazł się na materiałach promocyjnych jako patronat medialny.

Na prowincji - pizza na telefon

Videofilmowanie i fotografia weselna

Zajazd Jan w Nałęczowie

Cukiernia Delicja Lublin

Nałęczów - Retro Atelier przebojem II Rajdu rowerowego „Rowerem po produkt lokalny”Retro Atelier przebojem II Rajdu rowerowego „Rowerem po produkt lokalny”

 Wśród wielu atrakcji rajdu, zorganizowanego po raz drugi przez LGD „Zielony Pierścień” na czele z prezesem Zbigniewem Pacholikiem, szczególne zainteresowanie wzbudziło Retro Atelier w Siedlisku „U Krzysztofa” w Kolonii Drzewce, w gminie Nałęczów. Atelier według pomysłu właścicielki Siedliska, wykonane wespół z „Ziemiankami” Sabiną Seroczyńską-Kozubą i Moniką Matułą-Wetzlich, pomagało przybyłym rowerzystom przenieść się na chwilę w czasy fin de siéclu.

W namiocie zaadaptowanym na pracownię fotograficzną zgromadzono stroje uszyte przed dziesięciu laty przez nałęczowskie „Entuzjastki” na potrzeby „Majówki z Panem Prusem”. Niektóre z kostiumów wykonano wówczas wg projektów krakowskiej scenografki, przygotowującej spektakl w Teatrze Bagatela według „Lalki” B. Prusa. Wiele  szykownych strojów wydobyły „Ziemianki” ( Teodora Czerniec, Marta Babinicz-Witucka i pani Monika) ze swoich zapasów domowych. Szczególnie efektownie prezentowały się wytworne suknie, spódnice i bluzki, uszyte wg paryskiej mody z pierwszych lat XX wieku,  na udostępnionych przez Nałęczowski Ośrodek Kultury manekinach. Niezwykły strój z epoki zaprezentowała dyr. Prywatnej Szkoły Muzycznej w Nałęczowie Wioletta Sieczkowska-Kos, do którego dołączyła wytworną parasolkę prababci, mieszkanki willi „Marżanna”. Turyści przymierzając stroje i sposobiąc się do sesji fotograficznej, pytali często o umieszczone w atelier stare fotografie. Pani Wiesława objaśniała wówczas, że są to fotografie domowe:  dziadek  Alfred Dziurzyński z Żołyni, poddany cesarza Franciszka Józefa, w mundurze wojsk austriackich, na fotografii z 1915 roku w atelier w Taszkiencie, gdzie dostał się do niewoli rosyjskiej w czasie I wojny światowej, babcia Bronisława Dziurzyńska z córkami Marią  i Wilhelminą, w tym samym roku sfotografowane, w ówczesnych strojach mieszczańskich, w atelier w Łańcucie oraz ojciec Wacław Gozdalski z Urzędowa jako maturzysta Seminarium Nauczycielskiego w Lublinie w 1928 roku.

W kostiumy przebierały się zarówno panie, jak i panowie. Furorę robiły ażurowe parasolki pani Moniki – czarne, czerwone, białe i  w kolorze écru. Małe dziewczynki, towarzyszące rowerzystom, upodobały sobie gorsety i złocistą aksamitną spódnicę pani Marty. Niektórzy z pozujących wykazali się takim poczuciem humoru, że organizatorzy sesji fotograficznej w Siedlisku nie mieli wyboru. Musieli nagrodzić cztery osoby, które brawurowo zamieniły współczesność w szalony przełom wieków. Atmosferę radosnych czerwcowych dni najlepiej oddają fotografie zamieszczone poniżej.

Anna Nowak

siedliskoukrzysztofa.pl 


Nałęczów - Retro Atelier

Projektuję responsywne strony www Lublin na joomla

strony internetowe Puławy

Losowe artykuły

Zjazd absolwentów Gimnazjum

Nałęczów - Gimnazjum w NałęczowiePierwszy Zjazd Absolwentów Gimnazjum w Nałęczowie, połączony z nadaniem imienia

Więcej…

Wernisaż Martyny Ścibior w NOK

Martyna Ścibior jest absolwentka PLSP Nałęczów

Więcej…

Losowe artykuły

WOŚP w Nałęczowie

WOŚP w NałęczowieWielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Nałęczowie - występy zespołów przed NOK.

Więcej…

Teatr Ognia

Nałęczów - Teatr OgniaTeatr Ognia przed NOK w Nałęczowie

Więcej…