Udostępnianie fotografii z Nałęczów.Net

1. Fotografie ze strony www.naleczow.net - których jestem autorem udostępniane są bezpłatnie instytucjom które wcześniej uzyskały na to zgodę. Warunkiem jest pobranie ich ze strony we własnym zakresie co nie powinno być problemem. J Wydawnictwa i portale które wcześniej uzyskały zgodę na wielokrotne wykorzystywanie fotografii mojego autorstwa w celach informacyjnych lub promocji Nałęczowa nie muszą prosić o taką zgodę za każdym razem.

2. Fotografie w pełnej rozdzielczości nie są udostępniane. Wynika to niestety z braku czasu. Jedynym wyjątkiem są organizatorzy imprez które są na fotografiach - jednak pod warunkiem że Nałęczów.Net znalazł się na materiałach promocyjnych jako patronat medialny.

Geodezja Nałęczów - Piotr Tomasiak

Videofilmowanie i fotografia weselna

Zajazd Jan w Nałęczowie

Cukiernia Delicja Lublin

Nałęczów - Info ciacho podróżnikaPo raz drugi LGD „Zielony Pierścień” organizuje dwudniowy, ogólnopolski rajd rowerowy,

który pozwala jego uczestnikom poznać miejscowe produkty lokalne. Rowerzyści wędrują od Izby Produktów Lokalnych do Izby, gdzie czekają na nich prawdziwe niespodzianki. Na przykład w Siedlisku „U Krzysztofa” w Kolonii Drzewce pod Nałęczowem, nieopodal czarnego szlaku rowerowego z Nałęczowa do Bronic, będzie można skosztować ( I tylko tutaj!!!) prawdziwego rarytasu. Nowiuteńkich, cieplutkich, świeżo wyjętych z pieca,  niezwykłych ciasteczek o intrygującej nazwie: INFO-CIACHO PODRÓŻNIKA. Nazwa sugeruje, że będą to ciastka z niespodzianką podróżniczą, oryginalną informacją, niezbędną do zyskania satysfakcji na trasie.  Panie z Sadurek, sięgnęły do najgłębszych pokładów  pomysłowej tradycji  i już osiągnęły sukces, zyskując certyfikat na swój wielce oryginalny wyrób. Właściciele „Siedliska” zapewniają, iż tajemnicze „Ciacha” będą oferowane do degustacji w dniach rajdu jego uczestnikom zupełnie gratis, a potem  znajdą się w stałej sprzedaży w tamtejszej Izbie Produktów Lokalnych „Ziemianka”.

Rowerzystów ze wszystkich stron Polski będą witać wraz z właścicielami – nałęczowskie „Ziemianki” - panie: Halina Kurek, Krystyna Tarka,  Teodozja Czerniec i Monika Matuła-Wetzlich, które w dniach rajdu przygotują swoje stoiska z wyrobami nawiązującymi do wzorów z nałęczowskiej Szkoły Ziemianek oraz zademonstrują uprawiane przez siebie techniki rękodzielnicze. Jan Krzysztof Łuszczyński podzieli się swymi doświadczeniami przy tworzeniu na mini-krośnie etui na telefony komórkowe. Podobnie jak w ubiegłym roku „Babcia Basia” pozwoli usiąść przy warsztacie tkackim i spróbować swoich sił na krośnie pokazowym, by potem w rodzinnym gronie pochwalić się unikalną fotografią.

Jeszcze lepsze zdjęcia rowerzyści będą mogli wykonać pod kierunkiem Sabiny Seroczyńskiej-Kozuby ( Wiktorii Sierocińskiej) i Grażyny Stępniak, które umożliwią wykonanie fotek w plenerowym „Retro-atelier”  w wybranych przez klientów kostiumach z przełomu XIX/XX i I połowy XX wieku. Przy atelier czeka także plansza, ozdobiona przez uczniów z Liceum Plastycznego, z otworkami na głowy i ręce. To propozycja przede wszystkim dla najmłodszych rowerzystów, ale też i dla wszystkich o dużym poczuciu humoru.
W dniach 5 i 6 czerwca 2015 roku zapraszamy zarówno użytkowników rowerów – uczestników rajdu, jak i najbliższych sąsiadów  z Drzewiec i Kolonii Drzewce, by mogli także skorzystać z proponowanych atrakcji w zielono-różowym sadzie, wśród kwitnących klematisów i stokrotek, w cieniu strzelistych świerków.

 

W. Dobrowolska-Łuszczyńska
www.siedliskoukrzysztofa.pl

 


Wiklinowe fascynacje w Nałęczowie

Projektuję responsywne strony www Lublin na joomla

strony internetowe Puławy

Losowe artykuły

Ułani w Nałęczowie cz2

Grupa Rekonstrukcji Historycznej 8 Pułku Piechoty LegionówGrupa Rekonstrukcji Historycznej 8 Pułku Piechoty Legionów.

Więcej…

Anna Mazurek – Sierocka -PLSP 1994

Anna Mazurek – Sierocka  -PLSP 1994Anna Mazurek – Sierocka zajmuje się malarstwem. W PLSP Nałęczów była w klasie prof. Antoniego Liputa.

Więcej…

Losowe artykuły

Balony w Nałęczowie dzień I cz2

V Międzynarodowe Zawody Balonowe o Puchar SPA Nałęczów (26 - 29 sierpnia 2010) SPA NAŁĘCZÓW CUP 2010V Międzynarodowe Zawody Balonowe o Puchar SPA Nałęczów (26 - 29 sierpnia 2010) SPA NAŁĘCZÓW CUP 2010

Więcej…

Wystawa w NOK - dyplomy LP

PLSP Dyplomy 2009Wystawa wybranych prac dyplomowych uczniów liceum plastycznego Dyplom 2009 w NOK w Nałęczowie.

Więcej…