Udostępnianie fotografii z Nałęczów.Net

1. Fotografie ze strony www.naleczow.net - których jestem autorem udostępniane są bezpłatnie instytucjom które wcześniej uzyskały na to zgodę. Warunkiem jest pobranie ich ze strony we własnym zakresie co nie powinno być problemem. Wydawnictwa i portale które wcześniej uzyskały zgodę na wykorzystywanie fotografii mojego autorstwa w celach informacyjnych lub promocji Nałęczowa nie muszą prosić o taką zgodę za każdym razem.

2. Fotografie w pełnej rozdzielczości nie są udostępniane. Wynika to niestety z braku czasu.

3. Fotografie nie mogą być używane w mediach społecznościowych np facebooku

4. Fotografie nie mogą być pobierane i udostępniane na innych stronach w formie całych galerii.

 

Nałęczów - Gmina stoi KobietamiKilkadziesiąt osób wzięło udział w dniu 2 maja 2015 roku w warsztatach wikliniarskich w Strzelcach pod Nałęczowem

Gośćmi Karoliny Karpińskiej byli m.in. mieszkańcy Nałęczowa, Lublina,  Ożarowa, Kraśnika, a nawet Poznania. Przegląd rejestracji licznych samochodów, parkujących na trawiastym parkingu, suto okraszonym złocistymi mleczami, przy szosie Nałęczów-Czesławice, nie pozostawiał złudzeń. Wikliną interesują się mieszkańcy zarówno miast, jak i wsi z różnych regionów Polski. Jedni przyjeżdżają tu, by podziwiać urokliwy zakątek Lubelszczyzny, inni by pokonwersować z gościnną właścicielką przy aromatycznej kawie i herbacie, jeszcze inni, a jest ich znakomita większość , by spróbować swych sił w trudnej sztuce wyplatania koszy z wikliny lub rogożyny.

Wśród amatorów warsztatów wikliniarskich znaleźli się członkowie Klubu Rękodzieła „Ziemianka”: Teodozja Czerniec, Monika Matula-Wetzlich, Wiesława i Jan Łuszczyńscy. Niektórzy z uczestników  postanowili wytrwale ćwiczyć przez trzy dni, innym wystarczyło parę godzin, by zafascynować się metodą wyplatania różnorodnych przedmiotów. Kierująca warsztatami, pani Karolina, przygotowała bowiem propozycje dla każdego, np. wykonanie galanterii wiklinowej, kobiałek wiklinowych czy koszyków z rogożyny. Zamieszczone niżej fotografie M. Matuły-Wetzlich znakomicie ilustrują pozytywne emocje i zapał wszystkich uczestników warsztatów. Niektórzy wyjeżdżali z nich na drugi koniec Polski z pokaźnymi  garściami wiklinowych witek. To znak, że w zaciszu własnych domów podejmą kolejne twórcze prace.

Zachęcamy do odwiedzenia tego bardzo interesującego miejsca, z którego rozciąga się widok na okoliczne pola i wsie wokół Nałęczowa. Posesja świetnie zagospodarowana z mini-plantacjami różnych odmian wikliny, tajemniczymi drewnianymi budowlami, zadaszoną wiatą, pod którą usytuowano stoły do ćwiczeń i ławy.  Okalają trawnik plansze edukacyjne pozwalające poznać historię uprawy wikliny i jej zastosowanie. Idealne miejsce na zaspokojenie swoich marzeń i pragnień, opromienione serdecznym uśmiechem artystki-wikliniarki, mistrzyni w dzieleniu się dobrem z innymi. 

WDŁ

 


Wiklinowe fascynacje w Nałęczowie

Projektuję responsywne strony www Lublin na joomla

strony internetowe Puławy