Udostępnianie fotografii z Nałęczów.Net

1. Fotografie ze strony www.naleczow.net - których jestem autorem udostępniane są bezpłatnie instytucjom które wcześniej uzyskały na to zgodę. Warunkiem jest pobranie ich ze strony we własnym zakresie co nie powinno być problemem. J Wydawnictwa i portale które wcześniej uzyskały zgodę na wielokrotne wykorzystywanie fotografii mojego autorstwa w celach informacyjnych lub promocji Nałęczowa nie muszą prosić o taką zgodę za każdym razem.

2. Fotografie w pełnej rozdzielczości nie są udostępniane. Wynika to niestety z braku czasu. Jedynym wyjątkiem są organizatorzy imprez które są na fotografiach - jednak pod warunkiem że Nałęczów.Net znalazł się na materiałach promocyjnych jako patronat medialny.

Hardworkes loty balonem

Videofilmowanie i fotografia weselna

Cukiernia Delicja Lublin

Siedlisko u Krzysztofa pod NałęczowemJuż po raz drugi w tym sezonie w Siedlisku „ U Krzysztofa” w Kolonii Drzewce pod Nałęczowem rozstrzygnięto konkurs na prace artystyczne.

Plon majowego Konkursu Błękitnęgo można obserwować w funkcjonującej w siedlisku Pracowni Regionalnej „W Stronę Ziemianek”. Prace plastyczne , ilustrujące baśń „Jak to ze lnem było” wiszą na ścianie pracowni, budząc niekłamane zainteresowanie odwiedzających.

Laureaci najwyższych nagród: uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Nałęczowie – grupa Marii Wójcik i grupa Zofii Grzywacz- Piotrowskiej oraz uczniowie Katarzyny Barańskiej ze Szkoły Podstawowej z Żyrzyna mają powody do dumy. Ich dzieła są komentowane i komplementowane przez kuracjuszy z całej Polski, wczasowiczów i turystów, uczestników licznych imprez organizowanych przez LGD „Zielony Pierścień”, np. Rajdu rowerowego „Rowerem po produkt lokalny”.

17 września 2014 siedlisko odwiedzili członkowie KS „Jesienni Entuzjaści” oraz Klubu Rękodzieła „Ziemianka” działającego przy Nałęczowskim Ośrodku Kultury, także ich goście, by ocenić prace nadesłane na jesienny, doroczny konkurs „ziemiankowy”. Jury przewodniczyła Maria Wilczańska, a pomagały jej : Maria Hackenberg i Wiesława Dobrowolska-Łuszczyńska. Wszystkie prace wyeksponowano w formie wystawy w pomieszczeniu pracowni, a następnie dokonano oceny w trzech kategoriach: haftu, dziewiarstwa i współczesnych technik plastycznych.

W konkursie rękodzielniczym prac z motywem bratka uczestniczyło ponad dwadzieścia różnorodnych wyrobów, wykonanych w ostatnim roku przez 8 autorek. Jury przyznało trzy pierwsze nagrody i dwie drugie. Nagrodzono następujące osoby:

1. Teodorę Czerniec z Ożarowa za bieżnik wykonany haftem krzyżykowym
2. Halinę Kurek z Lublina za serię naczyń ozdobionych metodą decoupage
3. Monikę Matułę-Wetzlich z Nałęczowa za parasolkę
4. Alicję Ząbroń z Nałęczowa za obraz haftowany krzyżykami
5. Krystynę Sadowską z  Młynek za dziergane „bratkowe motyle”.

Nałęczowskie ziemianki otrzymały w nagrodę piękne ozdobne podstawki wykonane w  nałęczowskiej pracowni PASJA-ART oraz egzemplarze „Głosu Nałęczowa” 2014 z artykułem właścicielki siedliska o własnej pracowni regionalnej, będącej przykładem troski o tradycję związaną z nałęczowską Szkołą Ziemianek, funkcjonującą w mieście  na początku XX wieku.
Przepiękne prace  współczesnych  „ Ziemianek” będzie można kupić na kiermaszach produktów lokalnych w Nałęczowie.

WDŁ
siedliskoukrzysztofa.pl

 fotografie z archiwum Siedliska u Krzysztofa

Nałęczowskie arcydzieła

strony www Lublin

Losowe artykuły

Noc muzeów w Nałęczowie

Majówka z Prusem w NałęczowieNoc muzeów w Nałęczowie - spotkanie w Chacie Żeromskiego. Marcin Troński czyta fragmenty "Emancypantek" B.Prusa

Więcej…

X majówka z Prusem

Nałęczów - X majówka z Bolesławem Prusem Nałęczów - X majówka z Bolesławem Prusem

Więcej…

Losowe artykuły

Conversation

Grzegorz Drozd i Zbigniew Libera w Starówce w Nałęczowskich wąwozachGrzegorz Drozd i Zbigniew Libera w Starówce w Nałęczowskich wąwozach

Więcej…

Majówka tuż, tuż

Nałęczów - Gmina stoi KobietamiZa siedem dni Nałęczów i jego okolice zapełnią się turystami, którzy, jak co roku, tłumnie odwiedzą miasto-ogród.

Więcej…