Udostępnianie fotografii z Nałęczów.Net

1. Fotografie ze strony www.naleczow.net - których jestem autorem udostępniane są bezpłatnie instytucjom które wcześniej uzyskały na to zgodę. Warunkiem jest pobranie ich ze strony we własnym zakresie co nie powinno być problemem. Wydawnictwa i portale które wcześniej uzyskały zgodę na wykorzystywanie fotografii mojego autorstwa w celach informacyjnych lub promocji Nałęczowa nie muszą prosić o taką zgodę za każdym razem.

2. Fotografie w pełnej rozdzielczości nie są udostępniane. Wynika to niestety z braku czasu.

3. Fotografie nie mogą być używane w mediach społecznościowych np facebooku

4. Fotografie nie mogą być pobierane i udostępniane na innych stronach w formie całych galerii.

 

Nałęczów - dzień otwarty na oczyszczalniZapraszam do zwiedzania oczyszczalni w Nałęczowie

Oczyszczalnia to największa inwestycja naszej gminy której realizacja została jeszcze zatwierdzona jeszcze przez radnych poprzedniej kadencji. Od następnego roku będziemy spłacać pożyczkę zaciągniętą na jej realizację. Cała inwestycja kosztowała 21 milionów a wkład gminy to 7 mln (tak z pamięci bo nie notowałem).
Inwestycja nie tylko potrzebna ze względu na uzdrowiskowy charakter Nałęczowa, ale także z powodu grożących nam kar - poprzednia oczyszczalnia nie spełniała dzisiejszych standardów i nie nadążała nad rozwijającą się gminą.

Pamiętam starą oczyszczalnie którą wiele lat temu widziałem przez ogrodzenie - wyglądała jeszcze gorzej niż obecna siedziba gospodarki komunalnej. Obecna jak widać na fotografiach wygląda bardzo efektownie. Jedno z ciekawszych pomieszczeń zwiedzaliśmy - oprowadzani przez dyrektora Jarosińskiego - na początku wycieczki. Chyba jakaś przepompownia znajdująca się tuż koło bramy wejściowej - pompy znajdują się kilka metrów poniżej koryta rzeki która przepływa niedaleko.

Ciekawie wyglądają także zbiorniki w których ścieki poddawane są oczyszczaniu, zwiedzających było wielu i nie zrażał ich zapach ...

Chyba jednym z nie rozwiązanych problemów jest niestety zapach ze zlewki która została umieszczona na terenie oczyszczalni - skarżą się na to okoliczni mieszkańcy.

Wśród zwiedzających byli radni: Jacek Wilk, Jerzy Michał Sołdek, Bogdan Pecio, Jan Górski, Jarosław Wartacz i burmistrz Andrzej Ćwiek.

Niestety zapomniałem obiektywu szerokokątnego :(


Gimnazjum Nałęczów - Zakończenie roku szkolnego 2014

strony internetowe Lublin

strony www Lublin

strony internetowe Puławy

Losowe artykuły

Jak nie czytam, jak czytam

Wielkie czytanie w Szkole Podstawowej w NałęczowieWielkie czytanie książek w Szkole Podstawowej w Nałęczowie z udziałem uczniów Podstawówki, Gimnazjum i Przedszkolaków

Więcej…

Wystawa Jolanty Studzińskiej

Wystawa Jolanty Studzińskiejwernisaż wystawy malarstwa "WIDNOKRĄG" w Nałęczowskim Ośrodku Kultury

Więcej…

Losowe artykuły

Aukcja w Liceum Plastycznym -2011rok

Liceum Plastyczne NałęczówAukcja prac uczniów nałęczowskiego plastyka. Zabawki miękkie i twarde, meble i plecionka.

Więcej…

Rzeźba Chrystusa - Marian Pudełko

Marian Pudełko nałęczowski rzeźbiarzRzeźba nagrobna na sprzedaż, wysokość 150 cm - cena 2500zł

Więcej…