Udostępnianie fotografii z Nałęczów.Net

1. Fotografie ze strony www.naleczow.net - których jestem autorem udostępniane są bezpłatnie instytucjom które wcześniej uzyskały na to zgodę. Warunkiem jest pobranie ich ze strony we własnym zakresie co nie powinno być problemem. J Wydawnictwa i portale które wcześniej uzyskały zgodę na wielokrotne wykorzystywanie fotografii mojego autorstwa w celach informacyjnych lub promocji Nałęczowa nie muszą prosić o taką zgodę za każdym razem.

2. Fotografie w pełnej rozdzielczości nie są udostępniane. Wynika to niestety z braku czasu. Jedynym wyjątkiem są organizatorzy imprez które są na fotografiach - jednak pod warunkiem że Nałęczów.Net znalazł się na materiałach promocyjnych jako patronat medialny.

Specmeble - meble na zamówienie, kuchenne, biurowe, łazienkowe

Na prowincji - pizza na telefon

Cukiernia Delicja Lublin

Nałęczów - Osiedle Zdrojowe Już na przełomie maja i czerwca 2014 roku rusza budowa nowego osiedla w Nałęczowie.

Osiedle Zdrojowe które ma powstać przy ul. Wiercieńskiego w Nałęczowie ma nawiązywać do stylu świdermajer który możemy jeszcze ciągle obserwować w ostatnich drewnianych willach nałęczowskich. Świdemajer to styl który stworzył Michał Elwiro Andriolli - drewniana architektura letniskowa która rozwinełą się najbardziej w miejscowościach znajdujących się w pobliżu Otwocka.
Styl bogaty w rożnego rodzaju drewniane dekoracje które w większości pozostałych w Nałęczowie drewianych willi już spóchniały i odpadły.

W tym roku powstaną pierwsze budynki Osiedla Zdrojowego, czy ich nawiązanie do architektury starych nałęczowskich willi jest udane? Sądząc po wizualizacjach - tak.
Podobają mi się proste drewniane słupy - bez nadmiernych przetłoczeń jak w niektórych nietrafionych realizacjach - bo tak to wyglądało w starych nałęczowskich willach. Nawiązanie do świdermajera jest subtelne, uproszczono formę drewnianych elementów rezygnując z nadmiaru ozdób które w nowoczenej architekturze mogły by wygladać zbyt jarmarcznie. Zachowano jednak ogólne cechy stylu umiejętnie je łącząc ze współczesną formą architektoniczną.

Osiedle Zdrojowe nie będzie składało się z jednego powielonego wzoru willi. Budynki będą różniły się od siebie znacznie odrzucając wzory podmiejskich osiedli willowych w których jeden projekt architektoniczny eksploatowany jest nadmiermie.
Decydując się na realizację kilku różnych wzorów architektonicznych inwestor podkreśla eksluzywność i niepowtarzalność tego miejsca.

Więcej o inwestycji na stronie www.zdrojoweosiedle.pl

Nałęczów - Osiedle Zdrojowe

strony internetowe Lublin

strony www Lublin

strony internetowe Puławy

Losowe artykuły

Dolinka za Antopolem - bobry cz1

Tamy bobrów na Cynkowie  - 2018 w NałęczowiePierwsza w tym roku wycieczka w kierunku rozlewiska między Antopolem a Sadurkami..

Więcej…

Mecze Cisów - wiosna 2010

Cisy NałęczówMecze LKS Cisy Nałęczów w rundzie wiosennej.

Więcej…

Losowe artykuły

Wystawa Michała Ćwieka

Wystawa Michała ĆwiekaWernisaż wystawy Michała Ćwieka w Nałęczowskim NOK.

Więcej…

Tenis stołowy w ekonomiku

Obóz tenisa stołowego w ekonomiku w NałęczowieW zespole szkół w Nałęczowie trwa obóz tenisa stołowego

Więcej…