Udostępnianie fotografii z Nałęczów.Net

1. Fotografie ze strony www.naleczow.net - których jestem autorem udostępniane są bezpłatnie instytucjom które wcześniej uzyskały na to zgodę. Warunkiem jest pobranie ich ze strony we własnym zakresie co nie powinno być problemem. J Wydawnictwa i portale które wcześniej uzyskały zgodę na wielokrotne wykorzystywanie fotografii mojego autorstwa w celach informacyjnych lub promocji Nałęczowa nie muszą prosić o taką zgodę za każdym razem.

2. Fotografie w pełnej rozdzielczości nie są udostępniane. Wynika to niestety z braku czasu. Jedynym wyjątkiem są organizatorzy imprez które są na fotografiach - jednak pod warunkiem że Nałęczów.Net znalazł się na materiałach promocyjnych jako patronat medialny.

Specmeble - meble na zamówienie, kuchenne, biurowe, łazienkowe

WA-WA Piaskowanie, szkiełkowanie

Cukiernia Delicja Lublin

Nałęczów - Osiedle Zdrojowe Już na przełomie maja i czerwca 2014 roku rusza budowa nowego osiedla w Nałęczowie.

Osiedle Zdrojowe które ma powstać przy ul. Wiercieńskiego w Nałęczowie ma nawiązywać do stylu świdermajer który możemy jeszcze ciągle obserwować w ostatnich drewnianych willach nałęczowskich. Świdemajer to styl który stworzył Michał Elwiro Andriolli - drewniana architektura letniskowa która rozwinełą się najbardziej w miejscowościach znajdujących się w pobliżu Otwocka.
Styl bogaty w rożnego rodzaju drewniane dekoracje które w większości pozostałych w Nałęczowie drewianych willi już spóchniały i odpadły.

W tym roku powstaną pierwsze budynki Osiedla Zdrojowego, czy ich nawiązanie do architektury starych nałęczowskich willi jest udane? Sądząc po wizualizacjach - tak.
Podobają mi się proste drewniane słupy - bez nadmiernych przetłoczeń jak w niektórych nietrafionych realizacjach - bo tak to wyglądało w starych nałęczowskich willach. Nawiązanie do świdermajera jest subtelne, uproszczono formę drewnianych elementów rezygnując z nadmiaru ozdób które w nowoczenej architekturze mogły by wygladać zbyt jarmarcznie. Zachowano jednak ogólne cechy stylu umiejętnie je łącząc ze współczesną formą architektoniczną.

Osiedle Zdrojowe nie będzie składało się z jednego powielonego wzoru willi. Budynki będą różniły się od siebie znacznie odrzucając wzory podmiejskich osiedli willowych w których jeden projekt architektoniczny eksploatowany jest nadmiermie.
Decydując się na realizację kilku różnych wzorów architektonicznych inwestor podkreśla eksluzywność i niepowtarzalność tego miejsca.

Więcej o inwestycji na stronie www.zdrojoweosiedle.pl

Nałęczów - Osiedle Zdrojowe

strony internetowe Lublin

strony www Lublin

strony internetowe Puławy

Losowe artykuły

Pomóż dzieciom przetrwać zimę 2013

Pomóż dzieciom przetrwać zimę w NałęczowiePomóż dzieciom przetrwać zimę w Nałęczowie - aukcja w NOK

Więcej…

Aukcja w Liceum Plastycznym

Liceum Plastyczne NałęczówAukcja prac uczniów nałęczowskiego Liceum Plastycznego

Więcej…

Losowe artykuły

Kolekcja filmowa Twórców nałęczowskich

Moje pasje. Ginące zawody - Nałęczów - Piotr BednarczykO serii filmów „Moje pasje. Ginące zawody”.

Więcej…

Pokazy strażackie w Nałęczowie

Pokazy strażackie w NałęczowieNałęczowska Ochotnicza Straż Pożarna zaprezentowała na terenie Zespołu Szkół pokaz z ratownictwa i udzielania pierwszej pomocy.

Więcej…