Udostępnianie fotografii z Nałęczów.Net

1. Fotografie ze strony www.naleczow.net - których jestem autorem udostępniane są bezpłatnie instytucjom które wcześniej uzyskały na to zgodę. Warunkiem jest pobranie ich ze strony we własnym zakresie co nie powinno być problemem. J Wydawnictwa i portale które wcześniej uzyskały zgodę na wielokrotne wykorzystywanie fotografii mojego autorstwa w celach informacyjnych lub promocji Nałęczowa nie muszą prosić o taką zgodę za każdym razem.

2. Fotografie w pełnej rozdzielczości nie są udostępniane. Wynika to niestety z braku czasu. Jedynym wyjątkiem są organizatorzy imprez które są na fotografiach - jednak pod warunkiem że Nałęczów.Net znalazł się na materiałach promocyjnych jako patronat medialny.

Carmax - Dariusz Nowakowski, auto serwis w Parchatce, machanika pojazdowa, klimatyzacje, opony

WA-WA Piaskowanie, szkiełkowanie

Zajazd Jan w Nałęczowie

strony internetowe Lublin

Obwodnica NałęczowaOkolice którymi ma przebiegać obwodnica Nałęczowa

Ostatnie lata to tragedia tego miasta - z miejsca zielonego staje się Nałęczów miastem ze przedstawiciela firmy brukarskiej. Obwodnica z jej tragicznym przebiegiem dobije tylko to miasto. Dlaczego w Lublinie nad nowym wizerunkiem placu litewskiego mogą debatować ludzie którym dobro ich miasta leży na sercu? W Nałęczowie nie ma o tym mowy.

Czy obwodnica dużo zmieni? Czy jej powstanie warte jest zniszczeń jakich dokona? Dlaczego tak ważne dla naszego miasta decyzje nie są przedmiotem publicznej dyskusji. 

Tereny koło Cynkowa, Mazurowa i Antopola to jedne z najpiękniejszych i nie skażonych nadmierną ingerencją człowieka.

Zapraszam na drugą część wycieczki

Pierwsza tu: http://naleczow.net/wydarzenia-naleczow/foto-naleczow/858-sladami-obwodnicy-wiosenny-cynkow-cz1.html

Pogoda dopisała. Przekraczamy rzeczkę na Cynkowie (to nie Bochotniczanka bo ta płynie w innym miejscu)

Obwodnica Nałęczowa - Cynków, Mazurów, Antopol - co stracimy

 Prywatny staw między Cynkowem a Mazurowem. Wokół lasek i tereny podmokłe. Stoimy chyba dokładnie w miejscu którym będzie przebiegała obwodnica.

 

Obwodnica Nałęczowa - Cynków, Mazurów, Antopol - co stracimy

Kawałem dalej - za groblą staw przechodzi w rozlewisko ciągnące się kilkadziesiąt metrów.

 

Obwodnica Nałęczowa - Cynków, Mazurów, Antopol - co stracimy

Jeszcze mało zielono - więc można przejść swobodnie. Drzewa wyrosły w miejscu łąki. Jest naturalnie i inaczej niż w innych miejscach otaczających Nałęczów. Ciekawe czy osoba decydująca o przebiegu obwodnicy była w tym miejscu.

 

Obwodnica Nałęczowa - Cynków, Mazurów, Antopol - co stracimy

Przedarliśmy się przez lasek i weszliśmy w dolinkę między Mazurowem a Antopolem.  To przez to pole przejdzie obwodnica ?

 

Obwodnica Nałęczowa - Cynków, Mazurów, Antopol - co stracimy

Pierwsza tama bobrów - jest ich kilka ale to chyba wynik działań jednej pracowitej rodzinki.

 

Obwodnica Nałęczowa - Cynków, Mazurów, Antopol - co stracimy

Na całej trasie dużo wyciętych krzaków - raczej nie ma wątpliwości czyja to sprawka

 

Obwodnica Nałęczowa - Cynków, Mazurów, Antopol - co stracimy

Bardziej przypomina to rów melioracyjny - ale wg google to Bochotniczanka. Odnoga idąca przez Cynków bardziej przypomina rzeczkę niż to.

 

Obwodnica Nałęczowa - Cynków, Mazurów, Antopol - co stracimy

Przepiękne trasy spacerowe - znajdą się za obwodnicą która niczym mur berliński oddzieli nas od tych miejsc.

Są w Nałęczowie ludzie którzy chcą zmienić trasę obwodnicy - szczerze im dopinguję. Obecna trasa to nóż wbity w serce uzdrowiska. Nałęczów wiele przetrwał i ciągle ma szanse przyciągać swym naturalnym pięknem. Nie pozwólmy by by jedna kretyńska decyzja zniszczyła to miejsce

 
 projektuję responsywne strony www Lublin

Obwodnica Nałęczowa - Cynków, Mazurów, Antopol - co stracimy

Po prawej lasek za Nałęczowianką którym wędrowaliśmy wzdłuż rzeczki. Na tej zielonej łące powstanie potężne skrzyżowanie - tu tiry z Nałęczowianki będą wjeżdżać na obwodnicę Nałęczowa.
Dopiero w tym roku - pierwszy raz w ciągu całej swojej kadencji burmistrz Nałęczowa spotkał się na ich rządanie z mieszkańcami Cynkowa w sprawie obwodnicy. 

 

 


Losowe artykuły

Informacje o ciasteczkach

Czym są pliki Cookie

Ciasteczka (ang. cookies) to niewielkie pliki, zapisywane i przechowywane na twoim komputerze, tablecie lub smartphonie podczas gdy odwiedzasz różne strony w internecie. Ciasteczko zazwyczaj zawiera nazwę strony internetowej, z której pochodzi, „długość życia” ciasteczka (to znaczy czas jego istnienia), oraz przypadkowo wygenerowany unikalny numer służący do identyfikacji przeglądarki, z jakiej następuje połączenie ze stroną internetową.

 

Polityka plików Cookie

1. W związku z udostępnianiem zawartości serwisu internetowego naleczow.net stosuje się  tzw. cookies, tj. informacje zapisywane przez serwery na urządzeniu końcowym użytkownika, które serwery mogą odczytać przy każdorazowym połączeniu się z tego urządzenia końcowego, może także używać innych technologii o funkcjach podobnych lub tożsamych z cookies. W niniejszym dokumencie, informacje dotyczące cookies mają zastosowanie również do innych podobnych technologii stosowanych w ramach naszych serwisów internetowych. Pliki cookies (tzw. "ciasteczka") stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu internetowego naleczow.net. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę domeny serwisu internetowego, z którego pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.

2. Pliki cookies wykorzystywane są w celu:

  1. dostosowania zawartości stron serwisu internetowego do preferencji użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie użytkownika serwisu internetowego i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb,
  2. tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób użytkownicy serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości,
  3. utrzymania sesji użytkownika serwisu internetowego (po zalogowaniu), dzięki której użytkownik nie musi na każdej podstronie serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła,
  4. dostarczania użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

3. W ramach serwisu internetowego naleczow.net możemy stosować następujące rodzaje plików cookies:

  1. "niezbędne" pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach serwisu internetowego, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach serwisu,
  2. pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach serwisu,
  3. pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych serwisu,
  4. "funkcjonalne" pliki cookies, umożliwiające "zapamiętanie" wybranych przez użytkownika ustawień i personalizację interfejsu użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.,
  5. "reklamowe" pliki cookies, umożliwiające dostarczanie użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

4. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym użytkownika. Użytkownicy serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu użytkownika serwisu internetowego. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). Niedokonanie zmiany ustawień w zakresie cookies oznacza, że będą one zamieszczone w urządzeniu końcowym użytkownika, a tym samym będziemy przechowywać informacje w urządzeniu końcowym użytkownika i uzyskiwać dostęp do tych informacji.

5. Wyłączenie stosowania cookies może spowodować utrudnienia korzystanie z niektórych usług w ramach naszych serwisów internetowych, w szczególności wymagających logowania. Wyłączenie opcji przyjmowania cookies nie powoduje natomiast braku możliwości czytania lub oglądania treści zamieszczanych w serwisie internetowym naleczow.net z zastrzeżeniem tych, do których dostęp wymaga logowania.

6. Pliki cookies mogą być zamieszczane w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu internetowego naleczow.net, a następnie wykorzystywane przez współpracujących z serwisem reklamodawców, firmy badawcze oraz dostawców aplikacji multimedialnych.

 

Jak wyłączyć pliki cookie w przeglądarce ?

Widok dachu Gimnazjum

Widok dachu Gimnazjum w NałęczowieWidok z dachu Gimnazjum i internatu Zespołu Szkół w Nałęczowie - Strażacy odśnieżają dachy. Zima. Odśnieżanie Nałęczowa.

Więcej…

Losowe artykuły

Szczerbata aleja w Nałęczowie

Szczerbata aleja w NałęczowieSmuci widok Alei Lipowej - która powinna być wizytówką naszego miasteczka.

Więcej…

Rzeźba Chrystusa - Marian Pudełko

Marian Pudełko nałęczowski rzeźbiarzRzeźba nagrobna na sprzedaż, wysokość 150 cm - cena 2500zł

Więcej…