Udostępnianie fotografii z Nałęczów.Net

1. Fotografie ze strony www.naleczow.net - których jestem autorem udostępniane są bezpłatnie instytucjom które wcześniej uzyskały na to zgodę. Warunkiem jest pobranie ich ze strony we własnym zakresie co nie powinno być problemem. Wydawnictwa i portale które wcześniej uzyskały zgodę na wykorzystywanie fotografii mojego autorstwa w celach informacyjnych lub promocji Nałęczowa nie muszą prosić o taką zgodę za każdym razem.

2. Fotografie w pełnej rozdzielczości nie są udostępniane. Wynika to niestety z braku czasu.

3. Fotografie nie mogą być używane w mediach społecznościowych np facebooku

4. Fotografie nie mogą być pobierane i udostępniane na innych stronach w formie całych galerii.

 

Jesień w Nałęczowie - Aleja Lipowa, ulice Prusa, Kościuszki, 1-go Maja, Armatnia Góra, Park, Bochotnica, Cynków, Choiny Jesień w Nałęczowie - Aleja Lipowa, ulice Prusa, Kościuszki, 1-go Maja, Armatnia Góra, Park, Bochotnica, Cynków, Choiny

Fot trochę dużo i zrobione w krótkim czasie bo w ciągu 2 godzin. Dużo przypadkowości ale nie miały być artystyczne a jedynie jako forma dokumentacji.
Spacerek Lipową, Prusa, Kościuszki, 1-go Maja, Park, Armatnia Góra i z następnie z Gimnazjum autobusem szkolnym do podstawówki i dalej Cynków i Choiny.

Dość dokładnie ul Prusa fociłem bo dochodzą do mnie informację że ma być poszerzana - potwierdziło mi to dwóch radnych, kolejna dwójka nic nie wiedziała. Rozumiem że dojazd do szkoły i przedszkole potrzebny - ale jak ma się to do deklaracji Pana Burmistrza że zależy mu na uzdrowiskowym charakterze miasta.
Można zorganizować ruch jednostronny na kilku ulicach. Po za tym duże - ale bez przesady - natężenie ruchu jest tu dwa razy w ciągu dnia. Raz rano między 7.40 a 8.30 a potem 14.30 -16.00 ale już mniejsze. W innych godzinach można iść szosą i nie spotkać żadnego samochodu.
Dodatkowo przecież Lipowa ma być deptakiem co we wrześniu mówił mi wiceburmistrz Rumiński. Po co więc tak szeroka ślepa uliczka.
Szkoda bo oprócz wyciętej już 1-go maja to najpiękniejsza uliczka w Nałęczowie.

Park też zrobiłem w miarę dokładnie, czasem proszony jestem o udostępnienie zdjęć z Nałęczowa i okazuje się że nie mam więc okazja do nadrobienia braków.

Poprzednia jesień chyba jednak była ładniejsza, na Lipowej długo zalegały liście co mi osobiście bardzo się podoba.

Foty parku to też niestety forma dokumentacji - na rok 2017 podobno planowana jest rewitalizacja Parku, Lipowej i Poniatówki - to informacje z przed kilku miesięcy. Chociaż znów słyszałem od p. Rumińskiego że wycinki na Poniatówce nie będzie. Słyszę też deklaracje od radnych że będą dokładniej przyglądać się takim inwestycjom - ale zobaczymy po wyborach.

 

 

 

 

 


 

strony www Lublin

strony internetowe Lublin

strony internetowe Puławy

Losowe artykuły

Popiersie Kraszewskiego z pracowni M. Pudełko

Marian Pudełko nałęczowski rzeźbiarzMarian Pudełko to nałęczowski rzeźbiarz. Zapraszamy do obejrzenia jego najnowszej realizacji - popiersia Kraszewskiego

Więcej…

Odnowa w Drzewach

W Drzewach -  NałęczówPrzy ulicy Klonowej 2 w Nałęczowie dobiega końca kolejny już etap inwestycji współfinansowanej przez Szwajcarię.

Więcej…

Losowe artykuły

Viva il Cantare 2017

Nałęczów -Viva il Cantare Viva il Cantare - Międzynarodowy Festiwal Sztuki Wokalnej oraz Letni kurs wokalny.

Więcej…

Nałęczowski Festiwal Tańca 2011 dzień 2 cz.1

Nałęczowski Festiwal TańcaDrugi dzień Nałęczowskiego Festiwalu Tańca „EURO DANCE“ 2011

Więcej…