Udostępnianie fotografii z Nałęczów.Net

1. Fotografie ze strony www.naleczow.net - których jestem autorem udostępniane są bezpłatnie instytucjom które wcześniej uzyskały na to zgodę. Warunkiem jest pobranie ich ze strony we własnym zakresie co nie powinno być problemem. Wydawnictwa i portale które wcześniej uzyskały zgodę na wykorzystywanie fotografii mojego autorstwa w celach informacyjnych lub promocji Nałęczowa nie muszą prosić o taką zgodę za każdym razem.

2. Fotografie w pełnej rozdzielczości nie są udostępniane. Wynika to niestety z braku czasu.

3. Fotografie nie mogą być używane w mediach społecznościowych np facebooku

4. Fotografie nie mogą być pobierane i udostępniane na innych stronach w formie całych galerii.

 

NałęczówNa szczęście kina nam nie zamykają. Prawdopodobnie ostatni raz pracowały jednak pochodzące z lat 50-tych wysłużone projektory nałęczowskiego kina.

Po dzisiejszym seansie "Tataraku" przejdą one na emeryturę. Nowe pojawią się w październiku. Filmów jednak w kienie nie będzie ponieważ w najbliższym czasie w kinie królować będzie belkanto.
Pierwszy raz miałem okazję obejrzeć ten sprzęt. Konstrukcje robią duże wrażeni. Widoczne na fotografiach rury ciągnące się od projektorów do sufitu wcale nie odprowadzają ciepła, tylko spaliny. Wykorzystywane w nich widoczne na fotografiach pręty spalają się i stąd przewody  kominowe :). Machiny te chłodzone są wodą. Każdy film składa się z kilku szpul - aktów. Kiedy jest więcej seansów tego samego filmu sklejane są one w jedną wielką szpulę, a przed oddaniem do dystrybutora ponownie rozklejane. Ale w Nałęczowie się tego nie praktykuje. Za mało seansów. Dźwięk zapisany jest także na taśmie filmowej. Z boku taśmy przy klatkach filmu ciągnie się ścieżka dźwiękowa. Podobno są to jedne z najstarszych projektorów w Polsce, a na lubelszczyźnie tylko kilku ludzi którzy potrafią je obsługiwać. A praca nie jest lekka.

Kino otrzyma wkrótce nowy sprzęt, a ten wysłużony trafi do muzeum.

Przenoszę ten artykuł 1 marca 2014 - tak zdałem sobię teraz sprawę że to było moje pierwsze spotkanie z Markiem Barkowiakiem który prezentował mi wtedy pracę operatora :)

 


Kino Cisy w Nałęczowie

 

strony internetowe Lublin

Projektowanie stron www Puławy

strony responsywne Lublin

Losowe artykuły

Park, pałac i wąwozy - Nałęczów jesienie

Kilka ujęć z nałęczowskiego parku. Park z góry w lecie, kiedy jest zielono nie wygląda tak ciekawie jak na jesieni. Nałęczów z drona.

Więcej…

Wystawa Tadeusza Paszko

Wernisaż malarstwa nauczyciela PLSP w Nałęczowie Tadeusza PaszkoWernisaż malarstwa wieloletniego nauczyciela Liceum Plastycznego w Nałęczowie Tadeusza Paszko

Więcej…

Losowe artykuły

Cynków z drona

Startowałem z łąki na Cynkowie na której ma być węzeł komunikacyjny - zjazd z obwodnicy do Nałęczowianki. Widać Bochotnicę, Nałęczowiankę i oczywiście Cynków a także Mazurów

Więcej…

Wzgórze Jabłuszko i okolice

Wzgórze Jabłuszko w NałęczowieJabłuszko to wzniesienie znajdując się niemal w centrum Nałęczowa, znajduje się na nim mała kapliczka.

Więcej…