Udostępnianie fotografii z Nałęczów.Net

1. Fotografie ze strony www.naleczow.net - których jestem autorem udostępniane są bezpłatnie instytucjom które wcześniej uzyskały na to zgodę. Warunkiem jest pobranie ich ze strony we własnym zakresie co nie powinno być problemem. Wydawnictwa i portale które wcześniej uzyskały zgodę na wykorzystywanie fotografii mojego autorstwa w celach informacyjnych lub promocji Nałęczowa nie muszą prosić o taką zgodę za każdym razem.

2. Fotografie w pełnej rozdzielczości nie są udostępniane. Wynika to niestety z braku czasu.

3. Fotografie nie mogą być używane w mediach społecznościowych np facebooku

4. Fotografie nie mogą być pobierane i udostępniane na innych stronach w formie całych galerii.

 

Moje inspiracje muzyczneW dniach od 5 czerwca br. odbywały się imprezy towarzyszące XVII edycji międzynarodowego konkursu „ Moje inspiracje muzyczne”

  organizowanego przez Prywatną Szkołę Muzyczną I st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Nałęczowie. Zaproszony do udziału w uroczystościach finałowych Chór Polskiej Macierzy Szkolnej „Polesie” z Brześcia na Białorusi dał trzy koncerty w tym przepiękny koncert o charakterze patriotycznym w dniu 6 czerwca w Sali Balowej Pałacu Małachowskich. W wypełnionej widzami sali słuchacze wysłuchali koncertu pełnego tęsknoty za utracą polskością i radości z możliwości pokazania dorobku zachowanego dziedzictwa kulturowego na obecnie ziemi białoruskiej. Chór został pod koniec kwietnia br. odznaczony w Warszawie Złotym Krzyżem Zasługi za krzewienie kultury polskiej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


    Wśród zagranicznych uczestników szczególnym zainteresowaniem cieszy się nasz  konkurs na Białorusi, Ukrainie i w Rosji. W tym roku gościliśmy laureatów, aż z odległego okręgu grodnieńskiego, tj. z samego Grodna i Wołkowyjska. Niezmiernie miło było słuchać pochwał o naszej inicjatywie, ogromie przedsięwzięcia a nawet o samym tytule konkursu, który w języku naszych wschodnich sąsiadów brzmi „Mai muzykalnyje wdachnawienija”.
    Tegoroczna edycja konkursu była zaskoczeniem dla organizatorów i jurorów nie tylko z racji ilości nadesłanych prac, ale przede wszystkim ich poziomu, inwencji, pomysłowości, atrakcyjności i niepowtarzalności. Są w pracach uczniów kosmici, senne zjawy, są aniołowie z nieba, są życiowe swary. Jest w tych pracach cudowne piękno i przerażające zło, jest łagodne ciepło kolorowych słów, a czasem mrok pokryty mgłą sennej majaki. Autorzy potrafią więcej niż widzieć, sięgać miejsc, których nikt nie posiadł , zobaczyć to, czego inni w ich wieku nie postrzegają.


    Mam przed oczami obraz Macieja Rzążewskiego z MDK Pod Akcją w Lublinie, w którym widzę radość teraźniejszości połączoną delikatnymi neuronami z przeszłością i przyszłością, a wsparte jest to wszystko na solidnych korzeniach drzew, jak z genealogii. Mogłabym tu opisywać wiele zachwycających, jak na tak młody wiek uczestników obrazów, wzruszających wyznań, metafor i spostrzeżeń literackich.
    Większość nadesłanych prac plastycznych cechowała pomysłowość, oryginalność i staranność wykonania. Uczestnicy konkursu sięgali po rozmaite formy literackie; od wierszy – wesołych, bajkowych i refleksyjnych po smutne. Były prace pisane spontanicznie i te wypracowywane, były też kartki z pamiętnika i opowiadania science fiction, a i takie, które trąciły polityką europejską czy szalejącym terroryzmem i była… Muzyka w cieniu apokalipsy.
     Muzycy przygotowali zarówno utwory klasyczne, jak i współczesne utwory dostosowane do swoich zainteresowań i możliwości technicznych aparatu gry. Wśród tych wszystkich prac widać, że nie ma wśród tegorocznych uczestników nikogo o smutnym spojrzeniu pogrążonych w zadumie kryjących się w cieniu….


Zdecydowana większość prac to dzieła świadczące o wyobraźni, wrażliwości i o warsztacie ich autorów, świadomych swoich dążeń, śmiało i starannie realizujących swoje marzenia. Znakomita większość prac, to prace dojrzałych profesjonalistów.  
    Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Gratulujemy rodzicom i nauczycielom, opiekunom i instruktorom, za tak wspaniale przygotowanych podopiecznych. Ich sukces w dużej mierze jest państwa zasługą. Żałuję, że nie można nagrodzić większej liczby prac i uhonorować tych , którzy tego oczekiwali.


    W imieniu organizatorów dziękuję wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w konkursie oraz tym, którzy pomagali w jego realizacji. Patronat Honorowy nad konkursem objął Wojewoda Lubelski. Partnerem konkursu był Starosta Puławski. Patroni Medialni, to: Burmistrz Nałęczowa, Radio Lublin, dwumiesięcznik „Wychowanie Muzyczne” i „Gazeta Nałęczowska”.   
    Już dziś zachęcamy do wykorzystania wakacji i przemyśleniu tematu kolejnej edycji konkursu; „Symfonia duszy, drganie – łzą szczęścia, smutku komponowane”.
Życzymy udanych wakacji i sukcesu w XVIII edycji konkursu 2017.
                                   Wioletta Sieczkowska-Kos


responsywne strony internetowe Lublin, Warszawa - joomla

Losowe artykuły

Pejzaż wyborczy w Nałęczowie

Plakaty wyborcze w Nałęczowie, pierwszy etap kampanii wyborczej.Plakaty wyborcze w Nałęczowie, pierwszy etap kampanii wyborczej.

Więcej…

Szelburg Zarembina pod Lipami

Szelburg Zarembina pod LipamiW Galerii pod Lipami odbyło się otwarcie wystawy plenerowej upamiętniającej 30 rocznicę śmierci pisarki

Więcej…

Losowe artykuły

Zimowy park

Nałęczów - parkTrochę fotek z parku w nocy i w dzień. Szopka na wyspie. Kaczki w parku

Więcej…

Park, pałac i wąwozy - Nałęczów jesienie

Kilka ujęć z nałęczowskiego parku. Park z góry w lecie, kiedy jest zielono nie wygląda tak ciekawie jak na jesieni. Nałęczów z drona.

Więcej…