Udostępnianie fotografii z Nałęczów.Net

1. Fotografie ze strony www.naleczow.net - których jestem autorem udostępniane są bezpłatnie instytucjom które wcześniej uzyskały na to zgodę. Warunkiem jest pobranie ich ze strony we własnym zakresie co nie powinno być problemem. J Wydawnictwa i portale które wcześniej uzyskały zgodę na wielokrotne wykorzystywanie fotografii mojego autorstwa w celach informacyjnych lub promocji Nałęczowa nie muszą prosić o taką zgodę za każdym razem.

2. Fotografie w pełnej rozdzielczości nie są udostępniane. Wynika to niestety z braku czasu. Jedynym wyjątkiem są organizatorzy imprez które są na fotografiach - jednak pod warunkiem że Nałęczów.Net znalazł się na materiałach promocyjnych jako patronat medialny.

Carmax - Dariusz Nowakowski, auto serwis w Parchatce, machanika pojazdowa, klimatyzacje, opony

Na prowincji - pizza na telefon

strony internetowe Lublin

Ikony w NOKDobiegają końca prace nad ważnymi dla Nałęczowa publikacjami.

 W tym roku Towarzystwo Przyjaciół Nałęczowa pokusiło się o opracowanie niezwykłego doprawdy druku bibliofilskiego. Będzie nim książka, m. in. ze wstępem prof. Tadeusza Kłaka, dawnego kustosza Muzeum Bolesława Prusa w Nałęczowie, wyjaśniającego okoliczności powstania scenariusza filmu biograficznego o Ewie Szelburg-Zarembinie.
 Reżyser Jan Łomnicki, który zrealizował telewizyjny serial Rzeka kłamstwa, oparty na podstawie twórczości autorki Miasteczka aniołów zamierzał wyreżyserować kolejny film poświęcony  jej biografii. Niestety , azjatyckie poczucie czasu decydentów, jak pisze w jednym ze swoich listów,  zaważyło w dużej mierze na niepowodzeniu projektu. Miłośników twórczości Ewy Szelburg-Zarembiny z pewnością ucieszy możliwość poznania pełnego tekstu scenariusza filmu,  poświęconego ulubionej pisarce.


Niebawem ukaże się bardzo potrzebne kuracjuszom, wczasowiczom , a także rdzennym mieszkańcom Nałęczowa i gminy, wznowienie folderu „Nałęczów i okolice”. Będzie to trzecia z kolei publikacja,  wydawana przez LOT Kraina Lessowych Wąwozów, rozchwytywana przez turystów.
Uaktualnione mapy miejscowości i najbliższych okolic, w których pojawiły się nowe szosy, nowe trasy rowerowe i piesze, liczne tzw. atrakcje turystyczne zdobędą uznanie wszystkich, którzy nie zamierzają już błądzić po malowniczych terenach Płaskowyżu Nałęczowskiego, miejscu dawnych wędrówek znakomitych polskich literatów: Bolesława Prusa i Stefana Żeromskiego. Wydawca obiecuje w folderze także nowe propozycje pakietów turystycznych.


Zastanawiam się, czy w najbliższym czasie pojawi się mała publikacja (folder?) poświęcona pomnikowi, usytuowanemu przy ul. Harcerskiej na skraju Lasu Zakładowego? Coraz więcej osób przyjezdnych przychodzi do NOK lub biblioteki miejskiej, pytając o lokalizację obiektu, powołując się na, nieraz zupełnie „wzięte z kosmosu”,  informacje  z różnych stron. Chodzi mi w tym wypadku o rzetelną publikację, możliwie jak najlepiej udokumentowaną, a nie opartą na przypuszczeniach lub legendach.
Zdaję sobie sprawę, że będzie to praca bardzo trudna ze względu na okoliczności i czas  zdarzenia. Warto jednak starać się o oddanie prawdy historycznej, by znów, jak swego czasu ks. Tadeusz Styczeń, przyjaciel i asystent Ojca Świętego Jana Pawła II,  ktoś nie musiał pisać artykułów o nonszalancji, z jaką niektóre osoby przytaczają nieprawdziwe fakty z życia znanych osobistości.

WDŁ

Siedlisko u Krzysztofa

 

 projektuję responsywne strony www Lublin

 

Losowe artykuły

110 lat Ochronki w Nałęczowie

Nałęczów - 110 lat istnienia Ochrony 110 lat istnienia Ochrony im. Adama Żeromskiego w Nałęczowie- 19 lipca 2017

Więcej…

Tomasz Budzyński w NOK

Nałęczów - Tomasz Budzyński w NOKPromocja książki Soul Side Story połączona z projekcją filmu będącego reżyserskim debiutem Budzyńskiego.

Więcej…

Losowe artykuły

Akty Arkadiusza Bednarczyka

Arek Bednarczyk nałęczowski malarzAkty Arkadiusza Bednarczyka. Akwarele na kartonie.

Więcej…

Śladami obwodnicy - stawy i łąki za Antopolem

Obwodnica NałęczowaOkolice którymi ma przebiegać obwodnica Nałęczowa

Więcej…