Projektuję responsywne strony internetowe Lublin

Strona responsywna to strona www która dopasowuje się rozmiarami do urządzenia na ekranie którego się wyświetla - komputera PC, laptopa, tabletu i smartfonu. Skalowane są obrazki - litery pozostają tej samej wielkości co poprawia czytelność, funkcjonalność i komfort korzystania na urzędzeniach mobilnych.
Strona www responsywna wspiera technologie dotykową - wyposażona jest m.in w specjalne menu na urządzenia mobilne.

Czytaj dalej - responsywne strony www Lublin, Warszawa

Geodezja Nałęczów - Piotr Tomasiak

Videofilmowanie i fotografia weselna

Cukiernia Delicja Lublin

Nałęczów - wernisaż w Galerii SpaSpotJest młody. Rocznik 1989. Absolwent warszawskiej ASP na Wydziale Grafiki.

 Jak wynika z katologowego wyznania,  ponad rok temu obronił dyplom u prof. Andrzeja Węcławskiego.
Bardzo skromny, co rzadkie u młodych. I wdzięczny Januszowi Michalikowi, właścicielowi prywatnej galerii im. Jacka Sempolińskiego w Nałęczowie, że odkrył jego prace na wystawie w galerii Zajezdnia w Lublinie i że po wcześniejszej prezentacji dokonań artystów tej miary co Sempoliński czy Styka do nałęczowskiej galerii zaprosił właśnie jego. Mówiąc o zmaganiu się dojrzałych artystów z materią abstrakcyjnego obrazu zauważa, że on dopiero zaczyna podążać tą drogą.

Surowe. Czarno-białe, a może raczej w niezliczonych odcieniach szarości, grafiki Michała Kochańskiego wyróżniają się na tle prac współczesnych artystów niezwykle sugestywnym stylem opartym na nowatorskiej formie, pozwalającej na wieloraką interpretację. Prace młodego artysty drukowane są bowiem na siatkach budowlanych i papierze, nakładanych na siebie. Migotliwość, zmienność pod wpływem falowania płaszczyzn, zmiana kształtu wraz z każdorazową zmianą kąta obserwacji. Fascynują , wciągają, każą zaglądać pod, do środka, w głąb,  z tyłu,  i nie wiadomo ostatecznie, kiedy kończy się zaciekawienie widza czy namaszczona naukowością dociekliwość, a zaczyna zwykłe wścibstwo. Ale o to właśnie wg prof. Węcławskiego chodzi, by  zmusić widza do podążania za obrazem i śledzić zachodzące na jego powierzchni przemiany. Prace stają się tajemnicze i niejednoznaczne, pozwalają widzowi przenikać i z wysiłkiem odkrywać zamiary artysty i tak, jak doświadczyli tego liczni uczestnicy sobotniego wernisażu, niejako współtworzyć strukturę obrazu, uczestnicząc we frapującej grze intelektualnej.

Warto dodać, że prace Michała Kochańskiego były prezentowane już na kilku wystawach, a sam autor znalazł się w gronie finalistów Nagrody Artystycznej Siemensa.  Nagroda ta fundowana przez prezesa zarządu Siemens Sp. Z o. o. Petera Baudrexla jest najważniejszą nagrodą przyznawaną studentom Akademii, a prace laureatów stają się częścią kolekcji dzieł sztuki tworzonej przez firmę. Zdaniem kuratora wystawy towarzyszącej konkursowi, dra hab. Michała Borysa, prace Michała Kochańskiego zwróciły uwagę jury swoją nietypową techniką, sugestywnością przekazu oraz ideą współistnienia i przenikania się świata natury z całym jej bogactwem i różnorodnością form oraz świata tworzonego i urządzanego przez człowieka.
Michałowi Kochańskiemu życzymy zatem  nieustannej,  niezawodnej Intuicji.
Bardzo polecam spacer na ul. Andriollego 5. Wystawa będzie otwarta w Spa· Spot do 7 czerwca 2015 roku. Bardzo dobre otwarcie sezonu.

WDŁ

 


Wernisaż w Galerii Spa Spot w Nałęczowie

Projektuję responsywne strony www Lublin na joomla

strony internetowe Puławy

Losowe artykuły

Popiersie Tadeusza Kościuszko

Marian Pudełko nałęczowski rzeźbiarzMarian Pudełko wykonał na zamówienie kopię popiersia wyrzeźbionego przez jego ojca Michała Pudełko.

Więcej…

Aleja Lipowa zimą

Nałęczów - Aleja LipowaAleja Lipowa od Liceum Plastycznego do Pałacu Małachowskich - nocne fotki

Więcej…

Losowe artykuły

Wernisaż malarstwa Jarosława Olejnickiego

Nałęczów - wernisaż malarstwa Jarosława Olejnickiego w NOKWystawa malarstwa w Ochronce - siedzibie TPN

Więcej…

Kronika Sanatorium ZNP w Nałęczowie T3 cz2

Kronika Sanatorium ZNP w NałęczowieTrzeci tom Księgi Pamiątkowej z Nałęczowskiego Sanatorium ZNP. UWAGA duże pliki otwórz w nowej zakładce i poczekaj :)

Więcej…