Udostępnianie fotografii z Nałęczów.Net

1. Fotografie ze strony www.naleczow.net - których jestem autorem udostępniane są bezpłatnie instytucjom które wcześniej uzyskały na to zgodę. Warunkiem jest pobranie ich ze strony we własnym zakresie co nie powinno być problemem. J Wydawnictwa i portale które wcześniej uzyskały zgodę na wielokrotne wykorzystywanie fotografii mojego autorstwa w celach informacyjnych lub promocji Nałęczowa nie muszą prosić o taką zgodę za każdym razem.

2. Fotografie w pełnej rozdzielczości nie są udostępniane. Wynika to niestety z braku czasu. Jedynym wyjątkiem są organizatorzy imprez które są na fotografiach - jednak pod warunkiem że Nałęczów.Net znalazł się na materiałach promocyjnych jako patronat medialny.

Specmeble - meble na zamówienie, kuchenne, biurowe, łazienkowe

Videofilmowanie i fotografia weselna

Zajazd Jan w Nałęczowie

strony internetowe Lublin

Nałęczów - Spotkania Kresowe25 kwietnia br. w Pałacu Małachowskich odbył się koncert pt. „Spotkania kresowe”.

Koncert zorganizowała Prywatna Szkoła Muzyczna I st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Nałęczowie we współpracy z Polską Macierzą Szkolną „Polesie” na Białorusi.
Prezes PMS „Polesie” – Pani Maria Ciechanowicz-Sulima, przybliżyła licznie przybyłej publiczności ideę działalności Stowarzyszenia, polegającą na odrodzeniu kultury i języka ojczystego na byłych ziemiach  Polski.
PMS „Polesie” działa za Bugiem już 18 lat. W tym czasie założono w białoruskiej szkole cztery polskie klasy, gdzie dzieci i młodzież uczy się w języku polskim.  Najlepsi uczniowie są kierowani na polskie akademie  i uczelnie w Gdańsku, Wrocławiu, Warszawie, Poznaniu, Krakowie. Jak mówiła Pani Maria Ciechanowicz-Sulima uczący się w Polsce studenci nie wracają na Białoruś, a zostają w Polsce i są reprezentantami byłych kresów wschodnich. Przy PMS „Polesie” działa bardzo prestiżowy Chór „Polesie” oraz klub lekarzy.
PMS „Polesie” organizuje też międzynarodowe konferencje poświęcone wielkim Polakom byłych kresów wschodnich, takim jak: Adamowi  Mickiewiczowi, Ignacemu Kraszewskiemu, Julianowi Ursyn Niemcewiczowi, Romualdowi Trauguttowi  czy Tadeuszowi Kościuszce.
Na koniec swojej wypowiedzi Pani Maria – laureatka prestiżowych międzynarodowych konkursów literackich wyrecytowała dwa własne wiersze; jeden poświęcony Janowi Pawłowi II w rocznicę Jego śmierci, drugi opiewający piękno poleskiej ziemi, a następnie zaprosiła do wysłuchania koncertu uczniów brzeskiej szkoły muzycznej.
Koncert czterdziestoosobowej grupy uczniów z Dziecięcej Szkoły Muzycznej nr 1 w Brześciu spotkał się z ogromnych aplauzem publiczności, skandującym: brawo, bis; okraszanymi szczerymi, gromkimi brawami.  Wielkie wzruszenie i zachwyt wzbudził szkolny chór „ Kant”, który wykonał m.in. dwie polskie melodie ludowe: „Szła dzieweczka do laseczka” i „Czerwone jabłuszko” w języku polskim, co wywołało ogromne poruszenie i radość wśród słuchaczy.
Oprócz chóru uczestnicy koncertu mogli wysłuchać także Tria „Fantazja” pod kierunkiem Natalii Tereszczenki, Anny Buszkiny grającej na bałałajce i Renaty Suprun grającej na domrze, obie uczennice uczące się pod kierunkiem Tatiany Nużdiny, skrzypaczki Poliny Korenczuk z klasy Marii Kułow i Aleksandry Sokowicz – cymbalistki. Owacje na stojąco otrzymał kwartet „Wjaczorki” pod kierunkiem akordeonisty i kompozytora - Aleksandra Budki oraz Trio „Rondo” – pod kierunkiem Siergieja Litvinczuka. Jest to zespół koncertujących nauczycieli brzeskiej szkoły muzycznej.
Dziękuję publiczności za tak liczne przybycie, wspaniałe i ciepłe przyjęcie naszych gości z byłych polskich kresów wschodnich.    

                                                                      Wioletta Sieczkowska-Kos

 


Majówka tuż, tuż

Projektuję responsywne strony www Lublin na joomla

strony internetowe Puławy

Losowe artykuły

M.K. im.M.E.Andriollego 2012.

Międzynarodowy Konkurs na Rysunek im.M.E.Andriollego Nałęczów 2012.Międzynarodowy Konkurs na Rysunek im.M.E.Andriollego Nałęczów 2012.

Więcej…

Kronika OSP Nałęczów t3 cz.2

Kronika Ochotniczej Straży Pożarnej w NałęczowieKronika Ochotniczej Straży Pożarnej w Nałęczowie tom trzeci cz.2

Więcej…

Losowe artykuły

Afterparty

Nałęcżów - Afterparty w NOKWernisaż wystawy dyplomów wydziału artystycznego UMCS. Komisarzem wystawy i jednocześnie jednym a autorów prac jest Michał Ćwiek. 

Więcej…

IV Festiwal Produktu Lokalnego

III Festiwal Produktu Lokalnego w NałęczowieCzwarty Festiwal Produktu Lokalnego w Nałęczowie.

Więcej…