Udostępnianie fotografii z Nałęczów.Net

1. Fotografie ze strony www.naleczow.net - których jestem autorem udostępniane są bezpłatnie instytucjom które wcześniej uzyskały na to zgodę. Warunkiem jest pobranie ich ze strony we własnym zakresie co nie powinno być problemem. J Wydawnictwa i portale które wcześniej uzyskały zgodę na wielokrotne wykorzystywanie fotografii mojego autorstwa w celach informacyjnych lub promocji Nałęczowa nie muszą prosić o taką zgodę za każdym razem.

2. Fotografie w pełnej rozdzielczości nie są udostępniane. Wynika to niestety z braku czasu. Jedynym wyjątkiem są organizatorzy imprez które są na fotografiach - jednak pod warunkiem że Nałęczów.Net znalazł się na materiałach promocyjnych jako patronat medialny.

Specmeble - meble na zamówienie, kuchenne, biurowe, łazienkowe

Videofilmowanie i fotografia weselna

strony internetowe Lublin

Nałęczów - Kapela Bałęczowska.Nałęczowski Ośrodek Kultury jest wydawcą niezwykłej publikacji, której promocja ruszy na ostatnim w tym roku Kiermaszu Produktów Lokalnych,

 zorganizowanym przed budynkiem NOK w dniu 19 października. Po raz pierwszy pojawi się w mieście album płytowy Kapeli Nałęczowskiej, świętującej od niedawna swój maleńki jubileusz pięciolecia powstania zespołu.

Album składa się z części opisowej, zawierającej mini-portrety członków zespołu: Wiesławy Pawłowskiej, Ady Lebiody, Józefa Chudego, Jana Kutnika, Leszka Mirosława, Witolda Wierzejskiego i założyciela Kapeli,  Ryszarda Szota. Ponadto autorka tekstów przypomina dzieje orkiestr zdrojowych, umilających czas kuracjuszom, począwszy od orkiestry R. Rohaczka powołanej przez Oktawię Żeromską, ówczesną administratorkę Zakładu Leczniczego. Występy Kapeli Nałęczowskiej, posiadającej w swym repertuarze wiele piosenek adresowanych do osób przebywających na kuracji, stanową kontynuację  działań zmierzających do umilenia czasu gościom Nałęczowa, przybywających do Zdroju na „sercową kurację”.
W albumie znajduje się płyta zawierająca 27 piosenek, reprezentujących różne nurty, m.in. nurt lwowski. Najwięcej miejsca  zapewniono jednakże piosenkom ludowym z terenu Lubelszczyzny.

Karty albumu wypełniają fragmenty tekstów piosenek wykonywanych przez Kapelę Nałęczowską, a przede wszystkim, specjalnie na potrzeby okolicznościowej publikacji, zdjęcia całego zespołu, wykonane przez Grzegorza Wójcika w plenerach nałęczowskiego Parku Zdrojowego, Wojciechowskiej Zagrodzie M. Kowalczyk czy Siedlisku „ U Krzysztofa” pp. Łuszczyńskich w Kolonii Drzewce.

Album pod redakcją M. Weszki i dyr. NOK J. Sawy-Bednarczyk, ze zdjęciami G. Wójcika i J. Ogińskiego, tekstem W. Dobrowolskiej-Łuszczyńskiej został wykonany przez BAK Tłocznię Dysków Optycznych w ramach projektu współfinansowanego przez Szwajcarię.
Poniżej kilka zdjęć z albumu:

WDŁ
siedliskoukrzysztofa.pl


Nałęczów- Kapela Nałęczowska

strony www Lublin

strony internetowe puławy

 

Losowe artykuły

Flora - Mariana Pudełko

Flora - Marian Pudełko nałęczowski rzeźbiarzFlora wykonana przez nałęczowskiego rzeźbiarza Mariana Pudełko powędruje do Bełżyć

Więcej…

Michał Pudełko - cz.3

Michał Pudełko nałęczowski rzeźbiarz wieloletni dyrektor PLSP NałęczówMichał Pudełko - III cz. zdjęcia z albumu rzeźbiarza i dyrektora nałęczowskiego liceum plastycznego.

Więcej…

Losowe artykuły

Jagiełło - projekt pomnika Marian Pudełko

Marian Pudełko nałęczowski rzeźbiarzProjekt pomnika króla Władysława Jagiełły. Fotografie przedstawiają gipsowe projekty pomnika do akceptacji przez zamawiającego.

Więcej…

Kronika NOK t.3 cz.2

Kronika Nałęczowskiego Ośrodka KulturyKronika Nałęczowskiego Ośrodka Kultury z 1989 roku.

Więcej…