Udostępnianie fotografii z Nałęczów.Net

1. Fotografie ze strony www.naleczow.net - których jestem autorem udostępniane są bezpłatnie instytucjom które wcześniej uzyskały na to zgodę. Warunkiem jest pobranie ich ze strony we własnym zakresie co nie powinno być problemem. J Wydawnictwa i portale które wcześniej uzyskały zgodę na wielokrotne wykorzystywanie fotografii mojego autorstwa w celach informacyjnych lub promocji Nałęczowa nie muszą prosić o taką zgodę za każdym razem.

2. Fotografie w pełnej rozdzielczości nie są udostępniane. Wynika to niestety z braku czasu. Jedynym wyjątkiem są organizatorzy imprez które są na fotografiach - jednak pod warunkiem że Nałęczów.Net znalazł się na materiałach promocyjnych jako patronat medialny.

Carmax - Dariusz Nowakowski, auto serwis w Parchatce, machanika pojazdowa, klimatyzacje, opony

WA-WA Piaskowanie, szkiełkowanie

Cukiernia Delicja Lublin

Mój Nałęczów - Bartek FurdalPlenerowa wystawa fotografii w Nałęczowie

Wypadało by wspomnieć na początek skąd się wziął pomysł na moją wystawę. Idea narodziła się podczas moich studiów, kiedy to na ostatnim roku rozmawialiśmy z naszymi nauczycielami co zamierzamy zrobić po zakończeniu studiów. Miałem wówczas wyjechać do Afryki, do Kamerunu gdzie przy pomocy mojego dobrego kolegi chciałem fotografować ludzi z wymierających plemion. Wszystko się zmieniło podczas rozmowy z nauczycielami oraz z moimi kolegami gdzie wszyscy byli bardziej zaciekawieni Naszym krajem Polską niż Afryką. Podpowiedzieli mi, że było by bardzo miło jeśli bym zaczął fotografować ludzi których znam i do których mam dostęp. Można by powiedzieć, że wtedy się wszystko we mnie obudziło i narodził się pomysł na mój prywatny projekt, który był w zasięgu mojej ręki oraz na pewno był bliższy mojemu sercu.

   Kiedy to miałem już opracowany projekt, postanowiłem przy pomocy portalu społecznego Facebook podzielić się pomysłem z moimi znajomymi. Założyłem grupę, w której umieściłem wszystkich znajomych z Nałęczowa. Wtedy dokładnie opisałem, co, jaki, dlaczego i kiedy chciałem zrobić. Przedstawiłem także listę potencjalnych kandydatów, których widzę w moim projekcie. Ku mojemu zdziwieniu pojawiło się spore zainteresowanie i wszyscy bacznie mogli śledzić moje poczynania.

   Podczas realizacji pierwszej części projektu w kwietniu tego roku w bardzo krótkim czasie bo w zaledwie 8 dni przy pomocy kolegi Pawła Jarosa który został moim asystentem wykonałem 33 sesje portretowe. Z racji, że była to pierwsza część projektu nie wszyscy byli chętni do pozowania. Mam tylko nadzieję, ze teraz po otwarciu wystawy będzie już tylko łatwiej i z górki. Mam nadzieję, że projekt nabierze teraz większego rozmachu.

   Chciałbym także wspomnieć o naszym burmistrzu Andrzeju Ćwiek wraz z synem Michałem, Urzędzie Miasta Nałęczów oraz firmie Nałęczowianka, którzy pomógł mi przy realizacji, dzięki czemu wszyscy mogli oglądać i podziwiać wystawę na żywo podczas wernisażu.

   Na koniec dodam, że zamierzam pojawić się w Nałęczowie pod koniec października w celu kontynuowania projektu.

Bartek Furdal
www.behance.net/BartekFurdal


fotografie udostępnione przez Bartka Furdala


I. Przygotowania

 

II. Wernisaż

 

I. Prace

strony internetowe Lublin

strony internetowe Puławy

Losowe artykuły

Źródła Natury w NOK

Nałęczów - Jarosław Ćwiek dyrektor LP NałęczówPokonkursowa wystawa "Źródła Natury" w Nałęczowskim Ośrodku Kultury

Więcej…

Dolinka za Nałęczowianką

Nałęczów - Dolinka za NałęczowiankąDolinka za Nałęczowianką - 28 października 2008 - to tędy przebiegać będzie obwodnica Nałęczowa jeśli dojdzie do jej realizacji.

Więcej…

Losowe artykuły

Noc muzeów w Nałęczowie

Majówka z Prusem w NałęczowieNoc muzeów w Nałęczowie - spotkanie w Chacie Żeromskiego. Marcin Troński czyta fragmenty "Emancypantek" B.Prusa

Więcej…

Już jesień?

Nałęczów - jesień 2010 LudowiecSkładanka z kilku sesji - jesień 2010.

Więcej…