Udostępnianie fotografii z Nałęczów.Net

1. Fotografie ze strony www.naleczow.net - których jestem autorem udostępniane są bezpłatnie instytucjom które wcześniej uzyskały na to zgodę. Warunkiem jest pobranie ich ze strony we własnym zakresie co nie powinno być problemem. Wydawnictwa i portale które wcześniej uzyskały zgodę na wykorzystywanie fotografii mojego autorstwa w celach informacyjnych lub promocji Nałęczowa nie muszą prosić o taką zgodę za każdym razem.

2. Fotografie w pełnej rozdzielczości nie są udostępniane. Wynika to niestety z braku czasu.

3. Fotografie nie mogą być używane w mediach społecznościowych np facebooku

4. Fotografie nie mogą być pobierane i udostępniane na innych stronach w formie całych galerii.

 

Konkurs "Moje Inspiracje Muzyczne" Prywatnej Szkoły Muzycznej im. Paderewskiego

  „Moje inspiracje muzyczne” – XV edycja konkursu orgaznizowanego przez Prywatną Szkołę Muzyczną I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Nałęczowie odbyła się  w dniu 23 czerwca br. w niepowtarzalnej atmosferze sali balowej Pałacu Małachowskich.
Koncert prowadziły panie Anna Kos i Magdalena Wiciejewska, które powitały zaproszonych gości: z-cę burmistrza Nałęczowa p. Artura Rumińskiego, gospodarzy obiektu i naszych wieloletnich sponsorów, których reprezentował pan dyrektor Mirosław Przesmycki. Na zaproszenie przybyli także: p. dyrektor ZOPO Stanisław Olszewski i pani dyrektor Gimnazjum w Nałęczowie - Urszula Stefanyszyn, p. Katarzyna Wójcik- dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nałęczowie, pani Izabella Nowotny i Bogumiła Wartacz – redaktor naczelny „Gazety Nałęczowskiej”. Obecni byli też nasi jurorzy: prof. Liliana Batirjewa, dr. Adam Panek, dr. Barbara Niścior, mgr. Aleksandra Aleksandrowicz, mgr Katarzyna Wasilewska oraz  mgr Monika Goebel-Szyszko.

   Na finał przybyli finaliści z nauczycielami i rodzicami  z kraju i zza granicy. Goście zwiedzili wystawę nagrodzonych prac plastycznych (serdeczne podziękowania kieruję dla pana Łuksza Głowackiego, który wystawę przygotował).

   W scenariuszu koncertu finałowego organizatorzy przygotowali dla słuchaczy nie tylko występ laureatów kategorii instrumentalnej i wystawę prac plastycznych, ale również recytację nagrodzonych wierszy na tle podkładów muzycznych. Wiersze recytowali: Ania Zbaracka, Adam Adamczuk, Alicja Szczerbetka ( III nagroda w kat. – poezja), Kamil Siwek, Nel Kuźma, Mikołaj i Dymitr Osękowscy oraz  Wiktor Skoczylas. Wspaniałym przyjęciem i gromkimi oklaskami słuchacze nagradzali laureatów kategorii instrumentalnej: wśród solistów: Weronikę Porzezińską (8 l.- I nagroda) z PSM w Siemiatyczach- skrzypce pod kier. Urszuli Wolfrad-Bylińskiej; Michała Rybczyńskiego (8l. – I nagroda) i Patryka Pacochę (12 l. - I nagroda) – fortepian pod kier. Katarzyny Leśniak-Skóry z PSM w Tarnowie, Malwinę Głowacką (9 l. - III nagroda) z PSM w Nałęczowie – fortepian pod kier. Anny Kos, Sofię Vyrzemkovską (12 l. - wyróżnienie) - wokal pod kier. Tatiany Kołtynajewej i Irinę Ładychuk (13 l. - II nagroda)– cymbały pod kier. Swietłany Wasiljewej  z DSA w Telmach/ Białoruś. Wspaniale zaprezentowały się zespoły: Trio „Cantabile” [Anna Toporkiewicz (15l.), Aleksandra Chowaniec (15 l. ) i Beata Atłas (14 l.) - I nagroda] pod kier. Haliny Waszkiewicz-Skóry ze SSM w Tymbarku,  Duet Damrystów [Marija Pukhavets(13 l.) i Natalia Paulovich (13 l.)- II nagroda] pod kier. Tatiany Kołtynajewej z Białorusi, Duet Gitarowy [ Mikołaj (8 l.) i Dymitr (12 l.)- Osękowscy - I nagroda]  pod kier. Adama Kołtysia z PSM w Nałęczowie oraz Zespół Instrumentów Perkusyjnych [Ania Zbaradzka – tamburyn, Martyna Durakiewicz - dzwonki, D. Osekowski – trójkąt, Aleks Ozierski- ksylofon - III nagroda] z  PSM w Nałęczowie pod kier. Ilony Drozd.             

Jak muzyka łączy ludzi nie zważając na bariery językowe świadczy fakt naszego majowego pobytu na Białoruskim Regionalnym Konkursie „Młody Wirtuoz” . Otóż po zakończonym tam konkursie szkolnym, w oczekiwaniu na wyniki nasza uczennica Malwinka Głowacka siadła do pianina i zaczęła grać Adele – Someone Like you. Słuchała tego z radością  Sofia Vyrzemkowska. Kiedy Malwinka skończyła grać dziewczynki  dogadały się, że  w Nałęczowie na naszej uroczystości wspólnie wykonają ten utwór. I doskonale się udało. Gratulujemy. To była jedna z niespodzianek. Dwie kolejne, to występ Zespołu Instrumentów Narodowych pod kier. T. Kołtynajewej z Białorusi i  „Walc” Rachmaninowa  w wykonaniu p. L. Batirjewej .
Gratuluję laureatom i uczestnikom konkursu, nauczycielom, opiekunom prac plastycznych i nauczycielom instrumentalistom. Dziękuję Wszystkim, którzy wnieśli swój wkład w organizację i przygotowanie uroczystości jubileuszowego XV konkursu „Moje inspiracje muzyczne”.

Wioletta Sieczkowska-Kosstrony internetowe Lublin

strony internetowe Puławy

Losowe artykuły

Wieża ciśnień w Nałęczowie

Nałęczów - wieża ciśnieńWycieczka na wieżę ciśnień w Nałęczowie czyli Grzybka :)

Więcej…

Jan Marek - malarstwo

Jan Marek dyrektor PLSP NałęczówGaleria prac dyr. nałęczowskiego PLSP - Jana Marka

Więcej…

Losowe artykuły

Kronika OSP Nałęczów t4 cz.1

Kronika Ochotniczej Straży Pożarnej w NałęczowieKronika Ochotniczej Straży Pożarnej w Nałęczowie tom czwarty cz.1

Więcej…

Majówka z Panem Prusem 2015

Majówka z Prusem w NałęczowieSpotkanie z Panem Prusem w Nałęczowie tradycyjnie odbywa się w ostatnią niedzielę maja

Więcej…