Udostępnianie fotografii z Nałęczów.Net

1. Fotografie ze strony www.naleczow.net - których jestem autorem udostępniane są bezpłatnie instytucjom które wcześniej uzyskały na to zgodę. Warunkiem jest pobranie ich ze strony we własnym zakresie co nie powinno być problemem. J Wydawnictwa i portale które wcześniej uzyskały zgodę na wielokrotne wykorzystywanie fotografii mojego autorstwa w celach informacyjnych lub promocji Nałęczowa nie muszą prosić o taką zgodę za każdym razem.

2. Fotografie w pełnej rozdzielczości nie są udostępniane. Wynika to niestety z braku czasu. Jedynym wyjątkiem są organizatorzy imprez które są na fotografiach - jednak pod warunkiem że Nałęczów.Net znalazł się na materiałach promocyjnych jako patronat medialny.

Na prowincji - pizza na telefon

WA-WA Piaskowanie, szkiełkowanie

Cukiernia Delicja Lublin

Maraton Quest w NałęczowieNałęczowscy pasjonaci questingu mieli okazję towarzyszyć niezwykłej imprezie turystycznej w dniach 2-3 maja 2014 roku.

 Fundacja „Turystyczna Lubelszczyzna” zaprosiła rowerzystów z całej Polski na trasy questowe po powiecie puławskim. Przygotowano nie tylko ulotki questowe w formie papierowej, ale też aplikacje elektroniczne na smartfony. Na powitaniu uczestników w sali widowiskowej Nałęczowskiego Ośrodka Kultury pojawili się niecodzienni goście, m.in. Barbara Kazior, której zawdzięczamy „sprowadzenie” questingu do Polski oraz Krzysztof Florys reprezentujący fundację MiLA, niestrudzony instruktor questingowy. Nie mogło też zabraknąć prezeaz LGD „Zielonego Pierscienia” Zbigniewa Pacholika, który przez kilka lat intensywnie szkolił i zachęcał do uprawiania tej formy turystyki. Nałęczowską „grupę questową” reprezentowały: Wiesława Dobrowolska-Łuszczyńska i Grażyna Stępniak.


Ze zdumieniem zauważyłyśmy – mówią panie z Klubu „Jesienni Entuzjaści”, że pasjonaci questingu demonstrują niezwykłe zalety duchowe. W ulewnym deszczu tegorocznej majówki niestrudzenie przemierzali trasy questowe i to dość odległe od Nałęczowa. Najbardziej zachwycili nas:
 - czteroosobowa rodzina z Puław z dwoma synami w wieku szkolnym, którzy przyznali się, że poprzedniego dnia odbyli rodzinną wyprawę do Chęcin. Chłopcy tryskali wigorem podczas kolacji w Karczmie Nałęczowskiej, śmiało dzielili się przeżyciami i zadziwiali pozytywnym stosunkiem do świata i spotykanych ludzi, rzadko spotykanym w środowisku nastolatków;
- grupa seniorek z Puław skupionych wokół Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którym w pieszym zaliczeniu tras nie przeszkadzała żadna ulewa;
- laureat pierwszego miejsca, który zrezygnował z atrakcyjnej, kosztownej nagrody, by przekazać ją na aukcję na rzecz Hospicjum Małego Księcia w Lublinie. Włączyłyśmy się do owacji na stojąco- dodają panie Wiesława i Grażyna.
Pozytywnie zakręconym, turystycznie i duchowo, gościom Nałęczowa gratulujemy, a wszystkich zachęcamy do wiosennego wymarszu na trasy.  
      

Anna Nowak
„Rodzinne zdjęcie” uczestników i sympatyków  pierwszego w Polsce Maratonu-Quest w Nałęczowie. fot. Dariusz Michalski

 

strony internetowe Lublin

 

Losowe artykuły

Reforma w nałęczowskiej oświacie

Nałęczowski EkonomikCzy wiemy, ile Gminę będzie kosztować reforma w nałęczowskiej oświacie?

Więcej…

LP Nałęczów - Dyplomy 2013

Liceum Plastyczne w Nałęczowie - Prace dyplomowe 2013Prace dyplomowe uczniów Liceum Plastycznego w Nałęczowie - meble, plecionka, zabawki

Więcej…

Losowe artykuły

Jak to było 4 lata temu

Wybory samorządowe 2010 w NałęczowieSkok w przeszłość - czyli wyniki z głosowania w 2008roku - wybory samorządowe

Więcej…

Malaga - rysunki

Malaga z NałęczowaMalaga jest uczennicą 3 klasy gimnazjum w Nałęczowie. Przedstawiam kilka jej szkiców. 

Więcej…