Udostępnianie fotografii z Nałęczów.Net

1. Fotografie ze strony www.naleczow.net - których jestem autorem udostępniane są bezpłatnie instytucjom które wcześniej uzyskały na to zgodę. Warunkiem jest pobranie ich ze strony we własnym zakresie co nie powinno być problemem. Wydawnictwa i portale które wcześniej uzyskały zgodę na wykorzystywanie fotografii mojego autorstwa w celach informacyjnych lub promocji Nałęczowa nie muszą prosić o taką zgodę za każdym razem.

2. Fotografie w pełnej rozdzielczości nie są udostępniane. Wynika to niestety z braku czasu.

3. Fotografie nie mogą być używane w mediach społecznościowych np facebooku

4. Fotografie nie mogą być pobierane i udostępniane na innych stronach w formie całych galerii.

 

Nałęczów- weekend z PrusemChyba ostatnia w tym roku impreza plenerowa w Nałęczowie

Pogoda dopisała, goście także. Poniższy teks z zaproszenia na imprezę.

W Pałacu Małachowskich, gdzie często kwaterował pisarz, oraz w parku uzdrowiskowym przywołamy atmosferę minionej epoki.  Znawca twórczości i życia Prusa, Prof. dr. hab. Jakub Malik z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego podzieli się swoją wiedzą i opowie o Prusie w sobotnie przedpołudnie.  Odczytamy głośno fragmenty Kronik Tygodniowych, w których Prus z wielkim upodobaniem opisywał walory uzdrowiska. Zaprezentujemy reprint „Tygodnika Illustrowanego” z 1 czerwca 1912 roku, wydanego tuż po śmierci pisarza.  To unikalne wydawnictwo można będzie otrzymać jako nagrodę za czytanie Kronik lub listów Prusa do Oktawii Żeromskiej „Szanowna Pani i Królowo” (Chata Żeromskiego na ul. Żeromskiego 8). Zaprezentujemy monety kolekcjonerskie „Bolesław Prus” wyemitowane przez Narodowy Bank Polski; w konkursach wiedzy można będzie wygrać unikalne egzemplarze w specjalnych pamiątkowych blistrach oraz dokonać wymiany monet obiegowych na okolicznościowe. Na specjalnej ekspozycji pokażemy inne emisje NBP dedykowane polskim pisarzom i poetom.  

Pan Jan Denko, znany przewodnik turystyczny, oprowadzi nas po Nałęczowie.  Trasa wycieczki „Śladami Prusa” zostanie wyłoniona w konkursie skierowanym do młodzieży z miasta i gminy Nałęczów.  „Inspiracje Prusem” to wystawa najlepszych prac plastycznych, wyłonionych w konkursie pod tym samym tytułem. Młodzi artyści ze szkół plastycznych w Lublinie, Zamościu i Nałęczowie przedstawią swoje wyobrażenia na temat twórczości Prusa.

Prus był miłośnikiem nowinek technicznych i marzył o karierze naukowej, żywo interesował się fotografią, właśnie w Nałęczowie kupił jeden ze swoich pierwszych aparatów fotograficznych. W plenerowym studio fotograficznym połączymy tradycję z nowoczesnością – zdjęcie zrobione w stylu retro można będzie w przeciągu kilku minut.


Nałęczów- weekend z Prusem