Udostępnianie fotografii z Nałęczów.Net

1. Fotografie ze strony www.naleczow.net - których jestem autorem udostępniane są bezpłatnie instytucjom które wcześniej uzyskały na to zgodę. Warunkiem jest pobranie ich ze strony we własnym zakresie co nie powinno być problemem. J Wydawnictwa i portale które wcześniej uzyskały zgodę na wielokrotne wykorzystywanie fotografii mojego autorstwa w celach informacyjnych lub promocji Nałęczowa nie muszą prosić o taką zgodę za każdym razem.

2. Fotografie w pełnej rozdzielczości nie są udostępniane. Wynika to niestety z braku czasu. Jedynym wyjątkiem są organizatorzy imprez które są na fotografiach - jednak pod warunkiem że Nałęczów.Net znalazł się na materiałach promocyjnych jako patronat medialny.

Specmeble - meble na zamówienie, kuchenne, biurowe, łazienkowe

Na prowincji - pizza na telefon

Zajazd Jan w Nałęczowie

strony internetowe Lublin

Otwarcie wystawy Mariana Adamczyka absolwenta PLSP Nałęczów.Otwarcie wystawy Mariana Adamczyka absolwenta PLSP Nałęczów.

Marian Adamczyk w latach 1953-58 był uczniem Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie
MARIAN ADAMCZYK rysunek i malarstwo
Marian Adamczyk urodził się 8 grudnia 1938 roku w malowniczych Karczmiskach, nieopodal Kazimierza Dolnego. W latach 1953 - 1958 jest uczniem Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie, które kończy z nagrodą. Po maturze podejmuje studia na Wydziale Malarstwa warszawskiej ASP, którą kończy z wyróżnieniem  w 1964 roku. Jest uczniem wybitnych malarzy i profesorów: Jana Cybisa i Stanisława Szczepańskiego. Już na początku studiów wygrywa konkurs na akt w rysunku, organizowany przez władze uczelni. Jest też nagradzany na ogólnopolskich konkursach malarskich.

Po studiach, a zwłaszcza w latach 70. ubiegłego wieku - latach „odwilży” - odbywa liczne artystyczne podróże po Europie. Na żywo poznaje twórczość genialnych malarzy, takich jak Tycjan, Velazqez, Rembrandt, Goya, Renoir i Cezanne, uważając, że tylko pełna wiedza i poznanie światowych najszczytniejszych arcydzieł jest właściwym fundamentem własnej twórczości i dobrego smaku. Uprawia malarstwo sztalugowe, monumentalne oraz rysunek. Ze szczególnym upodobaniem maluje portrety, akty kobiece i konie. Interesuje go w tych tematach psychologia, prawda i oryginalność obiektu. Dużo rysuje. Dla doskonalenia warsztatu i samej przyjemności malowania kopiuje w wolnym czasie arcydzieła największych malarzy.
W 1988 roku inicjuje powstanie grupy artystów malarzy „Rosomak”, w skład której wchodzą głównie uczniowie słynnych polskich kolorystów. Prace tej grupy obejrzało na kilkunastu warszawskich wystawach ponad trzydzieści tysięcy zwiedzających.
Najważniejsze indywidualne wystawy Mariana Adamczyka to wystawa w Palermo na Sycylii w 1984 roku oraz trzy jubileuszowe wystawy z okazji siedemdziesięciolecia: w Muzeum Królewskie Łazienki w Warszawie, Muzeum Politechniki Warszawskiej i w Mareckim MOK-u.
Artysta zdobył uznanie wielu krajowych i zagranicznych kolekcjonerów,  a jego prace znajdują się również w kilku krajowych muzeach, takich jak Muzeum Narodowe w Warszawie czy Muzeum Mazowieckie w Płocku.
Marian Adamczyk ma w swoim dorobku ponad dwa tysiące obrazów olejnych, około dziesięciu tysięcy rysunków i pasteli a także polichromie w kościele parafialnym w Karczmiskach oraz rekonstrukcje malarskie na Nowym Mieście w Warszawie.Losowe artykuły

Jesień w Nałęczowie cz.1

Nałęczów - jesieńPierwsza cześć pejzaży jesiennych - trochę spacerków po parku, mgła na łąkach za Jabłuszkiem

Więcej…

Wykład prof. Klijanienko

Nałęczów- Wykład profesora KlijanienkoNałęczów- Wykład profesora Klijanienko

Więcej…

Losowe artykuły

Nałęczowska szopka 2006

Szopka w parku i na wysepce. Zimy nie widać, a bez niej Święta nie całkiem świąteczne były.

Więcej…

Majówka 2016

Ikony w NOKMajówka z automobilami w Nałęczowie przed Starymi Łazienkami

Więcej…