Udostępnianie fotografii z Nałęczów.Net

1. Fotografie ze strony www.naleczow.net - których jestem autorem udostępniane są bezpłatnie instytucjom które wcześniej uzyskały na to zgodę. Warunkiem jest pobranie ich ze strony we własnym zakresie co nie powinno być problemem. Wydawnictwa i portale które wcześniej uzyskały zgodę na wykorzystywanie fotografii mojego autorstwa w celach informacyjnych lub promocji Nałęczowa nie muszą prosić o taką zgodę za każdym razem.

2. Fotografie w pełnej rozdzielczości nie są udostępniane. Wynika to niestety z braku czasu.

3. Fotografie nie mogą być używane w mediach społecznościowych np facebooku

4. Fotografie nie mogą być pobierane i udostępniane na innych stronach w formie całych galerii.

 

Nałęczów - Pola Negri Legenda Kina wystawa w NOKWernisaż wystawy 6 czerwca 2012, godzina 16.00 w Nałęczowskim Ośrodku Kultury


"Pola Negri. Legenda Kina" to biograficzna, retrospektywna wystawa ukazująca życiową i artystyczną drogę aktorki, która rozpoczęła swoją karierą w epoce kina niemego,
kontynuując ją z powodzeniem w czasach filmu dźwiękowego.
Pola Negri jako jedna z nielicznych gwiazd europejskich i jako pierwsza osoba o polskim pochodzeniu podbiła Hollywood.
Wystawa, która po raz pierwszy gromadzi w jednym miejscu tak wiele różnorodnych archiwaliów związanych z życiem i twórczością aktorki, przygotowana została w oparciu o materiały ze zbiorów polskich archiwów, bibliotek i placówek muzealnych, natomiast współpraca m. in. z Deutsche Kinemathek, Deutsches Filminstitut, Bundesarchiv, La Cinemathéque Française oraz Paramount Pictures pozwoliła zgromadziæ interesujące, niepublikowane dotąd materiały.
Na wystawie obejrzeć można unikatowy zbiór pocztówek, zdjęć, fotosów i płyt z nagraniami oraz imponujący zbiór plakatów i afiszów z całego świata do filmów z udziałem Poli Negri. Przewodnikiem po wystawie są teksty Wiesławy Czapińskiej - wybitnej znawczyni życia i twórczości Poli Negri. Uzupełniają je wypowiedzi aktorki zawarte w "Pamiętniku gwiazdy" (wyd. 1976 r.).
Ekspozycja ma charakter objazdowy. Po raz pierwszy zaprezentowana została w 20. rocznicę śmierci artystki w Muzeum w Sosnowcu, następnie w Instytucie Polskim w Duesseldorfie, w Centrum Sztuki Filmowej oraz w kinie "Rialto" w Katowicach, w warszawskim kinie "Iluzjon" oraz w Muzeum Teatru, Muzyki i Filmu w Wilnie. Nałęczów jest kolejnym miastem, w którym zostanie zaprezentowana wystawa.

Wystawie towarzyszy katalog przygotowany, podobnie jak wystawa, w wersji polsko - niemieckiej dzięki pomocy Instytutu Polskiego w Duesseldorfie.

 


Nałęczów- Pola Negri. Legenda Kina - wystawa w NOK

 

 

Losowe artykuły

Flora - Mariana Pudełko

Flora - Marian Pudełko nałęczowski rzeźbiarzFlora wykonana przez nałęczowskiego rzeźbiarza Mariana Pudełko powędruje do Bełżyć

Więcej…

Piotr Smolicki - wystawa w NOK

Piotr Smolicki - wystawa w NOK w NałęczowieWernisaż wystawy prof. Piotra Smolickiego w NOK w Nałęczowie

Więcej…

Losowe artykuły

Obwodnica - protest na Cynkowie

Obwodnica nałęczowa - protest na CynkowieW środę 21 listopada 2018 na łąkach w Cynkowie odbyło się spotkanie - protest przeciwko planowanej obwodnicy Nałęczowa

Więcej…

Z Nałęczowskiego Kredensu

Kresy zaginiony świat - konferencja w NałęczowieZadaję sobie pytanie, czy tematem nr 1 w sieci, i nie tylko, jest moda, czy kulinaria?

Więcej…