Szlachetna Paczka w NałęczowieSzlachetna Paczka po raz pierwszy w Nałęczowie! Projekt powstał 13 lat temu i z roku na rok robi się o nim coraz głośniej.

Zaczęło się od pomocy kilkunastu krakowskim rodzinom, by w ubiegłorocznej edycji obdarować  17 648 rodzin w całej Polsce.  
O co w ogóle chodzi? Szlachetna Paczka to pomysł Stowarzyszenia WIOSNA. Zaczyna się od stworzenia rejonu, w którym będą działać miejscowi wolontariusze. Odwiedzają oni okoliczne rodziny, które są w trudnej sytuacji i na podstawie rozmowy stwierdzają, czy rzeczywiście Paczka może być dla tych ludzi szansą na pozytywną zmianę, impulsem do przeciwdziałania problemom, z którymi się borykają. „Mówi się, że nie ryba, ale ja też mówię, że nie wędka. Bo jeśli ktoś nie ma mentalności wędkarza, to sprzeda wędkę i kupi ryby.” – tak ideę Paczki określa jej założyciel – ks. Jacek Stryczek.

Wolontariusz wspólnie z rodziną uzgadnia, jakie są jej największe potrzeby i zamieszcza je w anonimowej bazie danych na stronie internetowej Paczki. Tam darczyńcy – czyli osoby prywatne, grupy znajomych, szkoły, firmy, urzędy, drużyny piłkarskie (tak, nawet  Real Madryt brał już udział w Paczce!) – ktokolwiek, kto ma taką możliwość – wybiera rodzinę, której potrzeby może spełnić i z pomocą wolontariusza – jej opiekuna – kompletuje prezent.
Finał akcji w tym roku przypada na 12-13 grudnia – wtedy właśnie wszystkie polskie rodziny włączone do projektu otrzymają paczki, które są nie tylko anonimową, ogólną pomocą materialną, ale odpowiedzią na konkretne potrzeby konkretnych osób i – przede wszystkim – nadzieją, że może być lepiej, że w życiu układa się różnie, ale z problemami nigdy nie zostaje się samemu, przecież w koło jest tylu dobrych ludzi!

W XIV edycji Szlachetnej Paczki weźmie udział również Nałęczów i okoliczne miejscowości – Piotrowice, Sadurki, Czesławice, Drzewce, Markuszów, Ożarów. Obecnie jesteśmy na etapie kompletowania zespołu wolontariuszy naszego rejonu. Poszukujemy otwartych osób, które śmiało wyjdą naprzeciw biedzie, sprawią, że tegoroczne Święta Bożego Narodzenia staną się przełomowym momentem w życiu potrzebujących nałęczowskich rodzin i dadzą im nadzieję, impuls do zmiany.
Jeśli masz trochę czasu, energii i chcesz pozytywnie wpłynąć na otaczające Cię środowisko, zgłoś się na wolontariusza Szlachetnej Paczki rejonu Nałęczów i okolice.  Możesz to zrobić, wypełniając kwestionariusz na stronie www.superw.pl/rekrutacja2014 .

Więcej informacji na naszym fanpage’u na facebooku ‘ Szlachetna Paczka Nałęczów’ oraz u liderów rejonu:

Karolina Gruszczyk   mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   tel.726 424 746                                                                                         

Katarzyna Kiryczuk  mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  tel.661 687 079

 

 

strony www Lublin

strony internetowe Lublin

strony responsywne Lublin