Specmeble - meble na zamówienie, kuchenne, biurowe, łazienkowe

Na prowincji - pizza na telefon

Zajazd Jan w Nałęczowie

Cukiernia Delicja Lublin

Szlachetna Paczka w NałęczowieSzlachetna Paczka po raz pierwszy w Nałęczowie! Projekt powstał 13 lat temu i z roku na rok robi się o nim coraz głośniej.

Zaczęło się od pomocy kilkunastu krakowskim rodzinom, by w ubiegłorocznej edycji obdarować  17 648 rodzin w całej Polsce.  
O co w ogóle chodzi? Szlachetna Paczka to pomysł Stowarzyszenia WIOSNA. Zaczyna się od stworzenia rejonu, w którym będą działać miejscowi wolontariusze. Odwiedzają oni okoliczne rodziny, które są w trudnej sytuacji i na podstawie rozmowy stwierdzają, czy rzeczywiście Paczka może być dla tych ludzi szansą na pozytywną zmianę, impulsem do przeciwdziałania problemom, z którymi się borykają. „Mówi się, że nie ryba, ale ja też mówię, że nie wędka. Bo jeśli ktoś nie ma mentalności wędkarza, to sprzeda wędkę i kupi ryby.” – tak ideę Paczki określa jej założyciel – ks. Jacek Stryczek.

Wolontariusz wspólnie z rodziną uzgadnia, jakie są jej największe potrzeby i zamieszcza je w anonimowej bazie danych na stronie internetowej Paczki. Tam darczyńcy – czyli osoby prywatne, grupy znajomych, szkoły, firmy, urzędy, drużyny piłkarskie (tak, nawet  Real Madryt brał już udział w Paczce!) – ktokolwiek, kto ma taką możliwość – wybiera rodzinę, której potrzeby może spełnić i z pomocą wolontariusza – jej opiekuna – kompletuje prezent.
Finał akcji w tym roku przypada na 12-13 grudnia – wtedy właśnie wszystkie polskie rodziny włączone do projektu otrzymają paczki, które są nie tylko anonimową, ogólną pomocą materialną, ale odpowiedzią na konkretne potrzeby konkretnych osób i – przede wszystkim – nadzieją, że może być lepiej, że w życiu układa się różnie, ale z problemami nigdy nie zostaje się samemu, przecież w koło jest tylu dobrych ludzi!

W XIV edycji Szlachetnej Paczki weźmie udział również Nałęczów i okoliczne miejscowości – Piotrowice, Sadurki, Czesławice, Drzewce, Markuszów, Ożarów. Obecnie jesteśmy na etapie kompletowania zespołu wolontariuszy naszego rejonu. Poszukujemy otwartych osób, które śmiało wyjdą naprzeciw biedzie, sprawią, że tegoroczne Święta Bożego Narodzenia staną się przełomowym momentem w życiu potrzebujących nałęczowskich rodzin i dadzą im nadzieję, impuls do zmiany.
Jeśli masz trochę czasu, energii i chcesz pozytywnie wpłynąć na otaczające Cię środowisko, zgłoś się na wolontariusza Szlachetnej Paczki rejonu Nałęczów i okolice.  Możesz to zrobić, wypełniając kwestionariusz na stronie www.superw.pl/rekrutacja2014 .

Więcej informacji na naszym fanpage’u na facebooku ‘ Szlachetna Paczka Nałęczów’ oraz u liderów rejonu:

Karolina Gruszczyk   mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   tel.726 424 746                                                                                         

Katarzyna Kiryczuk  mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  tel.661 687 079

 

 

strony www Lublin

strony internetowe Lublin

strony responsywne Lublin

Losowe artykuły

PLSP Nałęczów fotki Marka Górniaka cz.2

PLSP NałęczówFotografie zebrane przez Marka Górniaka wśród absolwentów PLSP Nałęczów.

Więcej…

Sienkiewicz i Lambretta w Nałęczowie

Narodowe czytanie w NałęczowieNarodowe czytanie trylogii Sienkiewicza i zlot skuterów Lambretta w Nałęczowie

Więcej…

Losowe artykuły

Nałęczów „Żołnierzom Wyklętym”

Nałęczów - Alicja KudelskaZ inicjatywy mieszkańców Nałęczowa już wkrótce zostanie wzniesiony pomnik upamiętniający „Żołnierzy Wyklętych”.

Więcej…

Kronika Z.S. im. Chmielewskiego t.8 cz2

Kronika Zespołu Szkół im. Zygmunta Chmielewskiego w NałęczowieKronika Zespołu Szkół im. Zygmunta Chmielewskiego w Nałęczowie - rok 1987

Więcej…