Absolwenci Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie

W tej galerii prezentowane są prace Absolwentów PLSP Nałęczów, którzy nie mieszkają na stałe w Nałęczowie. W Galerii sztuki można obejrzeć galerie nałęczowskich artystów, w tym dwie absolwentów plastyka rzeźbiarza Zbyszka Mazurka i malarza Arka Bednarczyka. Jest też ciekawy materiał o rzeźbiarzu Michale Pudełko - dyrektorze plastyka. Jak działka przy lipowej wyglądała zanim powstał tu gmach plastyka możesz zobaczyć w jego galerii. Zapraszam także do obejrzenia galerii Mariana Pudełko - syna Michała - także rzeźbiarza.  W  zakładce naleczow.net.pl znajduje się stara wersja tej strony. Jest tam też podstrona absolwenci PLSP i trochę ciekawych informacji. W galerii (w starej wersji) jest m.in galeria Stanisława Strzyżyńskiego - nałęczowskiego rzeźbiarza i wieloletniego nauczyciela w PLSP.

 Jeśli chcielibyście dołączyć swoje prace do tej galerii piszcie na maila. Mój mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
W tej galerii obowiązuje zasada, kto pierwszy przyśle swoje prace będzie wyżej. Nowych galerii szukajcie na dole tej strony.

Grzegorz Kwieciński  -PLSP 1977Grzegorz Kwieciński ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie, założyciel Teatru Ognia i Papieru.

 Grzegorz Kwieciński absolwent PLSP NałęczówPLSP kończyłem  w 1977 roku ? - Rycerskie Lata - kto był wychowawcą ? - a Diabli wiedzą - było kilku przy naszych rocznikach  i w końcu zrobiło się tak, że jakoś  sami się prowadzaliśmy po manowcach i innych drożynach uniesień różnego rodzaju. W każdym razie wielki wpływ wywarli na nas / no niech będzie, że na mnie/ tacy pogromcy baranich łbów jak Pani Truskawa , Pani Wiedza , Pani Euglena Zielona, Pani Szpila , Pan Aznawur , a przede wszystkim Panowie Piotr Kmieć i Tadeusz Paszko.Wielce zasłużeni są też Państwo Przechodzcy!! Szacunek należy się także Panu Strzeleckiemu - no kto wie, kto to był??? Porcja informacji i emocji , którą zainkasowałem w PLSP pozwoliła mi bez zbytniego wysiłku przez ładnych kilka lat po opuszczeniu Nałęczowa wykonywać najpiękniejszy zawód w PRL - zawód student- było bosko , diabolicznie , ekscentrycznie i odlotowo. Studiowałem wiele gałęzi,labiryntów i piwnic Sztuki.Zszedłem także do Piekieł - wszak niezbadane są ścieżki , którymi snuje się nasza droga.Wszystko to doprowadziło mnie do wniosku
niezwykle prostego - ukryta jest ta myśl jednak głęboko w zakamarkach naszej świadomości i konwulsjach emocji- będąc w nieustającej drodze nie możemy biadać nad drobiazgiem , jakim  jest nasza krucha egzystencja - zadbajmy o naszego Ducha czyli o spiritus. Spiritus Movens and Apage Satanes + VAT. Jesteśmy jedynie przechodniami mijającymi i jednocześnie ścigającymi własne cienie w drodze do .......???
Pozdrowienia + VAT /PIT 65/ - Grzegorz Kwieciński / Teatr Ognia i Papieru/Strona  Grzegorza www.theatreoffireandpaper.art.pl
Na początek  troche z prasy

 

Najnowszy spektakl  autorskiego Teatru Ognia i Papieru, spektakl miał miejsce  w Łomży

Grzegorz Kwieciński  -PLSP 1977