Historia PLSP w fotografii

Witajcie

Pierwsze fotografie zostały nadesłane na nieistniejące już od lat forum absolwentów PLSP. Wiele z nich możecie oglądać dzięki Marianowi Korczykowi i Markowi Górniakowi.
Marian pomagał propagować forum kiedy działało i namawiał absowentów do przysyłania fot lub sam je podsłyłał w ich imieniu.
Marek Górniak niestrudzenia od lat wydobywa fotki z domowych archiwów najstarszych absolwentów.
Na stronie nie ma jakiegos chronologicznego układu, wiele fotek powtarza się.

Jeśli macie w swoich zbiorach stare fotki z PLSP - podsyłajcie w dobrych rozdzielczościach i z opisami także do mnie : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Na facebooku będą widoczne 2-3 miesiące potem o nich ślad zaginie. Na Nałęczów.Net przetrwają może dłużej


Grzegorz Wójcik
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Liceum Plastyczne NałęczówFotografie z albumu Stefana Butryna dotyczące Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie

Zwróćcie uwagę na czapki jakie mają uczniowie na głowach - były zamiast mundurków. Wyróżniały plastyków z pośród uczniów innych nałęczowskich szkół. Plastycy - naród który nie znosi jakichkolwiek nakazów - mundurki czy inne uniformy nie sprawdziły by się w tego typu szkole. Zawadiacka czapka - na której wg. p. Stefana Butryna było jeszcze logo szkoły ( nie widać jej na fotografiach) pasowała by pewnie nawet dzisiejszym plastykom.

 

 


PLSP Nałęczów z albumu Stefana Butryna

responsywne strony internetowe Lublin

strony www Lublin

strony internetowe Puławy