Anna Wójtowicz

Anna Wójtowicz – ur. 21 października 1992 r., obecnie studentka trzeciego roku tłumaczeń specjalistycznych niemiecko-angielskich w Instytucie Kulturologii i Lingwistyki Antropocentrycznej na Wydziale Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego.
Od 2007 r. stypendystka Stowarzyszenia W STRONĘ SZTUKI. Stypendystka Zarządu Województwa Lubelskiego w dziedzinie twórczości artystycznej (2007). Gość uroczystego spotkania w poznańskiej Farze, upamiętniającego 69. rocznicę urodzin Czesława Wydrzyckiego (Niemena), gdzie prezentowała wiersze inspirowane muzyką artysty (2008). Autorka trzech tomów poezji: W kolorze słonecznego księżyca (Nałęczów 2007), Penelopy ląd odnaleziony (Nałęczów 2009), Na rewersie twarzy (Lublin 2013).
Jej wiersze zamieszczono także w książce Jak ojczyźnie służyć. Antologia poezji patriotycznej pisarzy związanych z Lubelszczyzną, w oprac. J. B. Sprawki (Lublin 2009). Waldemar Michalski w swojej książce Klucze i słowa (Lublin 2011) poświęcił twórczości Anny Wójtowicz obszerny esej.
Anna Wójtowicz jest laureatką i uczestniczką wielu konkursów poetyckich – między innymi otrzymała wyróżnienie za tomik Na rewersie twarzy w XX Konkursie im. Anny Kamieńskiej na najlepszy tomik poetycki Województwa Lubelskiego wydany w roku 2013, który organizują Krasnostawski Dom Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna w Krasnymstawie (2013). Wybrane wiersze oraz wywiady z autorką wielokrotnie publikowano w prasie.

Anna Wójtowicz z NałęczowaMłoda poetka nałęczowska, Anna Wójtowicz, przyzwyczaiła już czytelników do regularnych spotkań ze swoją poezją.

 Przyjemnie więc jest nam poinformować, że wydany w ubiegłym roku przez lubelskie wydawnictwo Norbertinum  trzeci już tomik „Na rewersie twarzy” pozwolił jej wiosną 2014 roku odnieść znaczący sukces.

Krasnostawski Dom Kultury wespół z Miejską Biblioteką Publiczną w Krasnymstawie organizują od wielu lat konkurs na ”Najlepszy tomik poetycki Województwa Lubelskiego” w minionym roku. Zgłoszony do konkursu przez wydawnictwo Norbertinum tomik Anny, wśród 18 innych, wydanych przez poetów z Lubelskiego w Lublinie, Zamościu, Włodawie, Koszalinie, Warszawie, Tuchowie, Radzyniu Podlaskim i Toronto, doczekał się uznania.
Zgromadzeni w Sali muzycznej KDK, po wysłuchaniu wykładu dra hab. KUL Wojciecha Kruszewskiego „Nieznana Kamieńska – co jeszcze jest do odkrycia w twórczości autorki „Białego rękopisu”, zostali zapoznani z werdyktem jury XX Konkursu im. Anny Kamieńskiej. Laureatem głównej nagrody został poeta  Henryk Kozak za tomik „Ballada o przemijaniu”, natomiast wyróżnienia otrzymali: znany lubelski poeta, zarazem wielki miłośnik Nałęczowa, Waldemar Michalski za tomik „ Z podróży na wschód” oraz Anna Wójtowicz za tomik „Na rewersie twarzy”.

Przewodniczący jury, doktorant literaturoznawstwa KUL, Marek Sawa, mówiąc o właściwości poezji Anny zwrócił uwagę na : skierowanie poetyckiego zamysłu na wnętrze człowieka, jego emocjonalnej i delikatnej właściwości. Wójtowicz ma szczególną łatwość poetyckiego obrazowania emocji[…] Pozornie banalne sytuacje dnia codziennego ta młoda poetka potrafi przedstawić w sposób bardzo obrazowy, za każdym razem celnie określając własne emocje.
 Zyskanie uznania przez studentkę - poetkę  w środowisku twórców i komentatorów poezji w takim towarzystwie to prawdziwe życiowe osiągnięcie. Serdecznie gratulujemy utalentowanej nałęczowiance.  WDŁ

 

Foto dzięki uprzejmości Krasnostawskiego Domu Kultury

 

strony internetowe Lublin

Losowe artykuły

Magdalena Zielonka - kandydatka do Powiatu

Magdalena Zielonka kandydatka do Rady Powiatu z NałęczowaMagdalena Zielonka - kandydatka do Rady Powiatu Puławskiego - KW Stowarzyszenia Porozumienie Samorządowe Prawicy Puławskiej

Więcej…

kasai1.com - strony internetowe Lublin, Puławy

Strona internetowa to podstawowa wizytówka firmy - jej design i funkcjonalność tworzą markę firmy w internecie i decydują o jej rozpoznawalności.

Jeszcze nie tak dawno standardem było posiadanie strony na cms która miała dodatkowo wersję mobilną. Dzisiaj firmy wychodzące na przeciw klientowi stawiają na strony responsywne.
Rozwój tabletów i smartfonów spowodował że strona internetowa wyświetla się na wielu różnych urządzeniach, o bardzo dużej różnorodności rozdzielczości ekranów.
Zwykła strona nie zapewnia już takiej użyteczności i funkcjonalności w każdej rozdzielczości. Problemy pojawiają się nie tylko za sprawą rozdzielczości, ale także nie dostosowaniu klasycznej strony internetowej do urządzeń dotykowych.

Responsive Web Design - to nowy sposób projektowania stron zapewniający optymalne dostosowanie strony do wielkości ekranu i jego rozdzielczości. W skrócie działa to tak że skalują się grafiki, natomiast czcionki pozostają cały czas takiej samej wielkości - ich wielkość i czytelność jest optymalna niezależnie od ekranu na którym się wyświetlają.
Strony www responsywne Puławy mają także wsparcie dla urządzeń dotykowych.


kasai1.com projektuje responsywne strony internetowe Lublin na CMS joomla i frameworku gantry zapewniającym możliwość rozbudowy strony i jej optymalizację do pozycjonowania.

Działamy na terenie województwa lubelskiego: Lublin, Puławy, Kazimierz, Nałęczów. Zdalnie pracujemy na terenie całego kraju.

Współpracujemy także z firmą która zapewni naszym klientom wykonanie reklamy zewnętrznej - szyldu, banneru czy potykacza a także zaprojektuje wygląd i oklei samochód firmowy.

Promocja firmy w internecie za pomocą strony internetowe Lublin to naturalna metoda pozyskania nowych klientów i możliwość przedstawienia swojej oferty. Z wielu technik promocyjnych strona www Lublin wydaje się najbardziej skuteczną i najtańszą pod względem kosztów na pojedynczego pozyskanego klienta. Kiedyś wiarygodność firmy sprawdzano m.in poszukując jej stacjonarnego numeru telefonu. Dzisiaj najczęściej szukamy strony internetowej. Jej wygląd, funkcjonalność i dane które prezentuje to często mają wpływ na to jak firma postrzegana przez potencjalnego klienta.

Zapraszam na stronę www.kasai1.com gdzie można zapoznać się z portfolio wykonanych stron internetowych.

Losowe artykuły

Bobry na Cynkowie - kwiecień cz 3

Tamy bobrów na Cynkowie  - 2018 w NałęczowieTama na bobrów Cynkowie - 21 kwietnia. Tym razem od strony łąk.

Więcej…

Mecz Cisy - Lublinianka

Cisy Nałęczów - mecz w NałęczowieFotki z pierwszej połowy meczu. Troszkę padało i murawa boiska była śliska.

Więcej…